ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر زهکشی بر نشست حاصل از حفاری تونل خط 2 متروی تبریزبر ساختمان بیمارستان امیر المومنین

Year: 1397
Publish place:
COI: CAUCONF01_0081
Language: PersianView: 255
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیاوش پیرعلیلو - دانشجوی کارشناسی ارشد ژیوتکنیک دانشگاه آزاد واحد مرند
جواد غفاری - استادیار گروه عمران دانشگاه تبریز

Abstract:

در مناطق پر جمعیت شهری مسیر تونلهای مترو به ناچار از زیر و یا از جوار ساختمانهای موجود عبورمی کند که در بعضی موارد فاصله بین تاج تونل و پی ساختمان بسیار کم می باشد و ساختمانها قبلا بدون پیش بینی های لازم جهت احداث خط مترو و امثال آن احداث شده است. در صورتی که حفاری تونل با کنترل و پیش بینی های لازم انجام نگیرد باعث ایجاد جابجاییها و تغییر شکلهایی در سطح زمین شده و آسیب های سازه ای بر ساختمانهای اطراف وارد می کند. در این تحقیق پس از بررسی نشست سطح زمین ناشی از احداث ساختمان قبل و بعد از احداث تونل مترو با استفاده از روش تحلیل عددی و محاسبه میزان جابجایی ها ناشی از نشست و آسیب های احتمالی مورد مطالعه قرار گرفته است. مطالعه موردی بررسی عددی حفاری تونل خط 2 تبریز بر ساختمان بیمارستان امیر المومنین در نظر گرفته شده است در این مورد بررسی اثر زهکشی آبهای سطحی فاصله مابین ساختمان و تاج تونل از اهمیت زیادی برخوردار است . برای انجام تحلیلهای عددی از نرم افزارPLAXIS 3D TUNNELاستفاده شده است. نتایج حاصل از مدل سازی عددی نشان می دهد که با زهکشی زمین اطرف تونل وکنترل آبهای سطحی و ساختمان وافزایش سطح مقطع پی ساختمان های که بعدا احداث می شوند نشست پی آن ها کمتر و یکنواخت تر خواهد بود , و بررسی های نشست سطحی نشان می دهد که با افزایش عمق تونل نیز ، نشست های محاسبه شده به روش عددی نیز کاهش پیدا می کند و محدوده کانتور های تاثیر حفاری نیز بیشتر می شود ودر ضمن میزان نشست ناشی از حفاری تونل محدوده مورد مطالعه تاییر قابل ملاحظه ای بر ساختمان بیمارستان ندارد.

Keywords:

حفاری تونل مترو، نشست سطحی،زهکشی آبهای سطحی ، نرم افزارPlaxis 3D Tunnel،متروی تبریز

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF01_0081. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/775190/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پیرعلیلو، سیاوش و غفاری، جواد،1397،بررسی تاثیر زهکشی بر نشست حاصل از حفاری تونل خط 2 متروی تبریزبر ساختمان بیمارستان امیر المومنین،کنفرانس عمران,معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام،Tabriz،،،https://civilica.com/doc/775190

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,349
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support