ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه طرح های ویلیام موریس با اسلیمی ایران با توضیح ورود به قرن بیستم

Year: 1397
Publish place:
COI: CAUCONF01_1018
Language: PersianView: 512
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه زادنورد - گروه هنرهای تجسمی، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران
مریم حامداسماعیلی - گروه هنرهای تجسمی، واحد علوم و تحقیقات، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران

Abstract:

اساسا نقوش گیاهی و پیچک وار در هم پیچیده که مشخصترین تزیین در هنر اسلامی است در اواخر سده های میانه )قرون وسطا( این الگو و نقوش در اروپا و دیگر کشورها با واژه ارابسک ظهور یافت با این حال قدمت این نقوش بسیار کهنتر از دوره از دوره اسلامی است. سابقه این نقوش را به دوران ساسانیان مربوط میدانند بعد از اسلام این نقوش با اصطلاحات فراوان در نقش مایه های تزییناتی در اثارهای هنری به کار گرفته شد و آوازه آن از مرزهای کشورهای اسلامی گذشت و در سبکهای مختلف در اثارهای کشورهایی مانند انگلستان و اروپا و غیره به کار گرفته شد. در این واقعیت که چگونه این نقش مایه ها موجب الهام دیگر کشورهای اروپایی و انگلستان شد و شکل گیری آن چگونه بوده، در این تحقیق مورد بررسی قرار میگیرد و هنرمند مورد نظر ما هنرمندی انگلیسی به نام ویلیام موریس چگونه از این طرحها توانست در جنبش هنر و صنایع دستی استفاده کند و چگونه این نقش مایه ها توانست در سبکهای بعد یعنی در قرن بیستم هم ظاهر شود. این تحقیق کتابخانهای و تطبیقی و مبتنی بر نگاهی تحلیلی و توصیفی است. از این رو در این پایان نامه تلاش بر آن بوده. ضمن بر شمردن ویژگیهای نقوش هنر اسلامی )اسلیمی( و تاثیران بر اروپا و در آثار ویلیام موریس مورد بررسی قرار دهیم. دستاورد و بررسیهای انجام شده نشانگر آن است که نقوش اسلامی ایران چقدر در آثار هنرمندان دیگر کشورها تاثیر داشته است.

Keywords:

نقوش اسلیمی، تاثیرپذیری، ویلیام موریس، ایران

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF01_1018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/776119/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زادنورد، فاطمه و حامداسماعیلی، مریم،1397،مقایسه طرح های ویلیام موریس با اسلیمی ایران با توضیح ورود به قرن بیستم،کنفرانس عمران,معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام،Tabriz،،،https://civilica.com/doc/776119

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه آزاد
Paper count: 30,722
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.