ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین پدیدارشناختی تجارب، ذهنیت و نگرش کاربران شبکه های اجتماعی و گوشی های هوشمند

Year: 1397
COI: ARSEP01_040
Language: PersianView: 186
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر لطفی حقیقت - دانشجوی دکتری مشاوره و مدرس دانشگاه
زهرا شایسته فرد - دانشجوی دکتری مشاوره و مدرس دانشگاه
مجید ضرغام حاجبی - دکتری روانشناسی عمومی، استادیار دانشگاه آزاد اسلامی قم

Abstract:

در عصر حاضر شبکه های اجتماعی اینترنتی و گوشی های هوشمند در سطوح مختلف زندگی انسان ایفای نقشمی کنند و هر شهروندی با توجه به نیاز و توانمندی های خود، از این رسانه ها استفاده لازم را می برد. این فن آوریها در سطوح مختلف جامعه و به انحاء مختلف موثر بوده اند. هدف از پژوهش حاضر، تبیین تجارب، ذهنیت و نگرشکاربران شبکه های اجتماعی با استفاده از روش پدیدارشناسی است. این مطالعه به شیوه کیفی و با استفاده از مصاحبههای عمیق و نیمه ساختار شکل گرفته و نمونه گیری قضاوتی انجام شده است. افراد مورد مصاحبه تجارب و نگرشخود در خصوص شبکه های اجتماعی را بیان نمودند و پس از ثبت مصاحبه ها، اطلاعات بدست آمده با استفاده ازروش کلایزی تجزیه و تحلیل شدند. در جریان این مطالعه، شش طبقه اصلی که هر کدام دارای چند طبقه فرعیهستند، استخراج شد. کدهای اصلی عبارتند از: پیامدهای روانشناختی و فیزیولوژیکی، احساس رضایت از افزایشسطح کارآمدی، عوامل انگیزشی و بینش منطقی. این مطالعه نشان داد شبکه های اجتماعی به طور قابل توجهی هویت،رفتار، نگرش و شیوه های تعامل کاربران را تحت تاثیر قرار داده و در بسیاری از موارد باعث آسیب جدی به ایشانشده است. علاوه بر این استفاده افراطی و عادتی از شبکه های اجتماعی موجب انقطاع عاطفی در محیط خانواده وآسیب های بینادین به این نهاد شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ARSEP01_040. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/785486/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
لطفی حقیقت، امیر و شایسته فرد، زهرا و ضرغام حاجبی، مجید،1397،تبیین پدیدارشناختی تجارب، ذهنیت و نگرش کاربران شبکه های اجتماعی و گوشی های هوشمند،International Conference on New Advances in Research in Social Sciences, Education, and Psychology،Karaj،https://civilica.com/doc/785486

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support