ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل اکسرژی یک موتور دیزل با استفاده از مخلوط سوخت دیزل بیودیزل نانویی

Year: 1397
COI: NCAMEM11_253
Language: PersianView: 379
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهداد شدیدی - دکترا، دانشگاه بوعلی سینا همدان
حسین حاجی آقاعلیزاده - استادیار، دانشگاه بوعلی سینا همدان
برات قبادیان - استاد، دانشگاه تربیت مدرس تهران

Abstract:

هم اکنون روز به روز منابع سوخت های فسیلی و هیدروکربنی رو به زوال می باشند و حتی در کشوری مانند ایران که از منابع عظیم نفتی برخوردار است نیز عمر مخازن نفتی در نیمه دوم خود قرار دارد و استحصال نفت از این مخازن را با دشواری های فنی و تکنولوژیکی مواجه ساخته است که نیاز به سرمایه گذاری بیشتر و استفاده از روش های گرانقیمت تری را می طلبد. این مسایل در کنار ملاحظات زیست محیطی و آلودگی های روز افزون تولید شده توسط سوخت های هیدروکربنی که باعث از بین رفتن منابع حیاتی و اساسی انسانها و آیندگان است به طور حتم هزینه های بیشماری را در آینده ای نه چندان دور چه از لحاظ بیماری های تنفسی، غذایی و ... ایجاد خواهند نمود. بنابراین حتی استفاده از منابع ارزان قیمت فعلی فسیلی شاید در آینده نزدیک هم دیگر مقرون به صرفه نباشد و نیاز به جایگزینه ایی مثل سوخت های پاک با توان تولید انرژی بالا و ارزان قیمت و در دسترس، مثل سوخت های زیستی را بیشتر نمایان سازد. یکی از موانع موجود بر سر راه استفاده از سوخت های زیستی در حال حاضر بازده پایین این سوخت ها در مقایسه با سوخت های فسیلی میباشد. استفاده از نانوکاتالیست های هیبریدی همگن یکی از بهترین گزینه ها در رفع این نقیصه می باشد. در این تحقیق از قانون دوم ترمودینامیک برای آنالیز اکسرژی یک موتور دیزل با استفاده از مخلوط سوخت دیزل- بیودیزل (B10) و نانوکاتالیست سریم مولیبدن به عنوان افزودنی در غلظت های مختلف (90ppm و 30،60) بار مورد بررسی قرار گرفت. موتور موردآزمایش، یک موتور دیزل تک سیلندر، چهار زمانه، پاشش مستقیم و هوا خنک بود. تحلیل اکسرژی موتور در سرعت 1700rpm و شرایط تمام بار انجام گردید. نتایج نشان داد بازده اکسرژی موتور دیزل با افزایش غلظت نانوکاتالیست سریم مولیبدن در مخلوط سوخت B10 ، افزایش یافت. بیشترین مقدار افزایش بازده اکسرژی (%7 / 31) در سوخت B10 و در غلظت 90ppm اتفاق افتاد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCAMEM11_253. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/799539/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شدیدی، بهداد و حاجی آقاعلیزاده، حسین و قبادیان، برات،1397،تحلیل اکسرژی یک موتور دیزل با استفاده از مخلوط سوخت دیزل بیودیزل نانویی،Eleventh National Congress on Mechanical Engineering, Biomaterials and Mechanization of Iran،Hamadan،https://civilica.com/doc/799539

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,217
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support