ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد تحلیل اکسرژی در ا رزیابی مصارف ا نرژی تجهیزات صنعتی در واحد بوتادین

Year: 1388
COI: NCCEESLAMSHAR01_013
Language: PersianView: 1,304
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا شاهد - دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر، دانشکده مهندسی شیمی
شهریار فقهی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر، دانشکده مهندسی شیمی
سروش زرین آبادی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر، دانشکده مهندسی شیمی

Abstract:

افزایش نیاز صنایع به انرژی از یک سو و افزایش روزافزون قیمت سوخت و محدود بودن منابع انرژی از سوی دیگر، ایجاب می کند که توجه زیادی به چگونگی مصرف انرژی و توسعه یک روش مناسب برای ارزیابی آن معطوف می شود روش تحلیل اکسرژی یک فرایند یافتن علتها ، و سپس بصورت کمی، ارزیابی کردن معایب ترمودینامیکی آن و ارائه روشی به منظور کاهش اتلافات ترمودینامیکی می باشد در تحقیق حاضر واحد بوتادین مجتمع پتروشیمی امیرکبیر تحلیل اکسرژی شده است و موازنه اکسرژی و انرژی برای کلیه تجهیزات در حالات عملیاتی و طراحی با هم قیاس شده است مطابق محاسبات انجام شده در بخش موازنه اکسرژی تمام تجهیزات بجز برجها و پمپهاه ی موجود در واحد در شرایط مصرف زیر حالت طراحی متناسب با ظرفیت عملیایت، مصارف انرژی ایده الی را داشتند. این دو تجهیز بترتیب دارای 10/73 و 18/31 اکسرژی اتلافی بیش از حالت طراحی بودند جهت حل این معضل با تغییر شرایط عملیاتی تا حدامکان برای برجهای واحد سعی د رتعدیل شرایط موجود گردید. در خصوص وضعیت پمپهاه بخصوص پمپ 2023 واحد با کنترل ولتاژ نسبت به دبی پمپ شرایط مستعد جهت عملکرد پمپ محیا گردید . با اعمال موازنه انرژی کلیه مبدلهای حرارتی دارای عملکرد بسیار بدی بودند که با انجام تمیزکاری سطح داخلی در جهت افزایش سطح تبادل حرارتی، راندمان عملیاتی این تجهیز تا حدقابل قبولی افزایش یافت.

Keywords:

اکسرژی، تحلیل اکسرژی، اتلاف اکسرژی، انرژی، بوتادین

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCEESLAMSHAR01_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/80025/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شاهد، علیرضا و فقهی، شهریار و زرین آبادی، سروش،1388،کاربرد تحلیل اکسرژی در ا رزیابی مصارف ا نرژی تجهیزات صنعتی در واحد بوتادین،National Conference on Chemical Engineering،Eslamshahr،،،https://civilica.com/doc/80025

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • -Linnhoff, B .et al., Chemical Engineering Design, 1983, vol.61 .p.207. ...
 • -Kotas, T, J, 1986, Exergy method of thermal and chemical ...
 • - David, R.Morris, 1991, Exergy analysis and cumulative _ consumption ...
 • -B rodyansky, V .M. , et al., 1994, the Efficiency ...
 • - Hinderink, A.p, Kerkhof, F. P.J, Lie, A.B .K et ...
 • -Jong, E. D .et al., 1996, Exergy analysis of industrial ...
 • J.E.Ahern. The Exergy Method of Energy system analysis.New York:John Wiley& ...
 • -A _ Bej an.Advanced Engineering Thermo dynamic S .New York:John ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 2,570
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support