ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نهادسازی در صنعت بیمه

Year: 1395
COI: INSDEV23_029
Language: PersianView: 297
This Paper With 24 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 24 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

لیلی نیاکان - دکتری علوم اقتصادی، استادیار پژوهشی پژوهشکده بیمه، تهران
سجاد درزی رامن - دانشجوی دکتری اقتصاد سلامت، دانشگاه علوم پزشکی تهران، تهران
مجتبی عابد - کارشناس ارشد آکچویری، کارشناس پژوهشی گروه بیمه های اشخاص، پژوهشکده بیمه، تهران

Abstract:

ساختار هر صنعتی می تواند علاوه بر دارا بودن بخش های دولتی، دارای نهادهای تخصصی مستقلی باشد تا بتواند در حوزه های مختلف از توانمندی حرفه ای این نهادها به عنوان مکمل بخش های نظارتی، استفاده نماید. این پژوهش با هدف بررسی تطبیقی نهادهای تخصصی صنعت بیمه در کشورهای منتخب و ارایه الگو برای کشور ایران انجام گرفته است. این پژوهش یک مطالعه کاربردی و از نوع مقطعی است که با استفاده از داده های بدست آمده از منابع کتابخانه ای، مقالات به روز، اطلاعات منتشر شده سازمان های ناظر و همچنین نهادهای تخصصی فعال در صنعت بیمه کشورهای منتخب انجام پذیرفته است. در این مطالعه جهت دستیابی به اطلاعات مورد نیاز از نمونه گیری هدفمند استفاده شده و کشورهای انگلیس، امریکا، کانادا، استرالیا، مالزی و هند به عنوان نمونه انتخاب گردیدند. دلیل انتخاب این کشورها، توسعه یافتگی صنعت بیمه، ضریب نفوذ مناسب، مشابهت با نظام بیمه ای کشور و همچنین دسترسی به اطلاعات بوده است. تجزیه و تحلیل اطلاعات در این مطالعه با استفاده از نرم افزار NVIVO انجام گردید و در نهایت جهت معتبرسازی یافته ها نتایج به متخصصان این حوزه ارایه و مورد ارزیابی و بازبینی قرار گرفته است. نتایج حاکی از آن بود که در کشورهای مورد مطالعه نهادهای تخصصی گوناگونی در حوزه های آموزشی، مشاوره، برون سپاری خدمات، اعتباربخشی، ارایه خدمات نرم افزاری، مالی، آکچویری و غیره در کنار بخش دولتی و نظارتی صنعت بیمه فعالیت می کنند. از جمله این نهادها می توان به شورای مدیریت بیمه درمان خصوصی در استرالیا، موسسه تحقیقات مدیریت بیمه عمر در آمریکا، موسسه ارزیابان خبره خسارات در انگلستان، شورای مقررات گذاران بیمه کانادا، شورای بیمه غیرزندگی در هند و انجمن بیمه زندگی مالزی اشاره نمود. بسیاری از بازارهای جهانی از نهادها و انجمن های تخصصی به عنوان یک هزینه موثر یاد می کنند. نقش این نهادها و انجمن ها در حمایت از توسعه منظم بازار در صنعت بیمه بسیار پررنگ است. این نقش ها می تواند توسط انجمن های فردی یا توسط انجمن یکپارچه و یا ترکیبی از ساختارهای سازمانی ایفا شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is INSDEV23_029. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/825834/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نیاکان، لیلی و درزی رامن، سجاد و عابد، مجتبی،1395،نهادسازی در صنعت بیمه،23th National Conference on Insurance and Development ،Tehran،https://civilica.com/doc/825834

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 124
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support