Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چگونگی تاثیر رضایت و کیفیت خدمات درقصد خرید بازارهای صنعتی

Year: 1397
COI: MANAGECONF03_137
Language: PersianView: 299
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا روستا - گروه مدیریت، واحد بین الملل کیش، دانشگاه آزاد اسلامی ،جزیره کیش، ایران
ژیلا وهاب زاده - گروه مدیریت، واحد بین الملل کیش، دانشگاه آزاد اسلامی ،جزیره کیش، ایران

Abstract:

هدف اصلی این مقاله توضیح و تفسیر برخی از جنبه های کیفی می باشد که در نیت رفتارهای B2B ممکن است موثر باشد. گرچه در محیط B2B مفاهیمی همچون استاندارد، لیست قیمت ها و کیفیت های فنی محصولات ارایه شده محیط را به عنوان محیط سخت جلوه می نماید، لیکن افراد مداخله گر در تصمیمات خرید انسان هایی با احساسات و تفکرات ذهنیهستند که معاملات را انجام می دهند. در ادامه رضایت بعنوان یک مفهومی کیفی از خدمات درک شده و معاملات انجامشده مورد سنجش قرار گرفت و فرضیه های مربوطه تایید گردید. ارزش کسب شده در معاملات مورد بررسی قرار گرفت ونتایج نشان داد مشتریان در حال مقایسه بین کیفیت و ارزش حاصل از مبادلات خود بوده و آن را با هزینه ها و فرصت هایاز دست رفته پردازش و بصورت ضمنی مقایسه می کنند.ارتباطات کلامی در حوزه B2B به دلیل اظهار نظر متخصصین و افرادی که از نظر سطح علمی و تجربی مرتبه بالایی را دارند، دارای درصد اطمینان بیشتری می باشد. تاثیر تبلیغات دهان به دهان نیز به همین دلیل و بر اساس تحلیل داده هامورد تایید قرار گرفت که گاها به دلیل حجم مبادلات و تخصصی بودن محصولات در B2B و اطلاع از حسن انجام تعهدات از قراردادهای خرید و فروش استفاده می شود. مفهوم اعتماد که در طول زمان بدست آمده و یا تخریب می شود می توانددر تصمیمات آتی و قراردادهای خرید و فروش موثر بوده و گاهی منجر به تغییر تامین کنندگان و یا تنظیم دقیق ترقراردادهای معاملاتی گردد. برای آزمون فرضیه ها، پرسشنامه بین واحدهای خرید توزیع شد. داده های جمع آوری شده بااستفاده از مدل تحلیل مسیر برنامه SmartPLS 3.2.7 روش حداقل مربعات جزیی فرضیات مورد آزمون قرار گرفت و تایید شد. بر اساس نتایج تحقیق به بازاریابان و افرادی که در حوزه تصمیمات خرید تاثیر دارند توصیه می گردد، مفاهیم کیفی وکمی را همزمان مورد توجه قرار داده و سازوکارهای لازم را جهت رصد و برآورد رضایت مشتریان و جلب اعتماد و حسن ظنایشان و همچنین ایجاد ارزش قبل و بعد از معاملات را به نحو موثرتری دنبال نمایند.

Keywords:

کیفیت درک شده , رضایت , ارزش , اعتماد , تبلیغات دهان به دهان , قصد خرید

Paper COI Code

This Paper COI Code is MANAGECONF03_137. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/826219/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
روستا، علیرضا و وهاب زاده، ژیلا،1397،چگونگی تاثیر رضایت و کیفیت خدمات درقصد خرید بازارهای صنعتی،Third International Management Conference, Dynamic Accounting and Auditing،Tehran،https://civilica.com/doc/826219

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 2
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,322
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support