ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از رویکرد تجزیه و تحلیل سلسله مراتبی فازی(Fuzzy AHP) برای ارزیابی ریسک حریق شهری(مطالعه موردی منطقه یک شهرداری بندرعباس)

Year: 1397
COI: CAUM01_2180
Language: PersianView: 495
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابوذر بهاری - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه مدیریت محیط زیست (HSE)، دانشکده مهندسی، واحد زاهدان، دانشگاه آزاد اسلامی، زاهدان، ایران
سعید گیوه چی - استاد یار، گروه محیط زیست، دانشکده محیط زیست، دانشگاه تهران، تهران ،ایران
رمضان میرزایی - استاد،گروه مهندسی بهداشت حرفه ای و محیط، دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ایران

Abstract:

هر چند که فلسفه ایمنی در شهرها نیازمند یک مطالعه همه جانبه در تمام سیستم های مدیریت شهری است ولی تحقیق حاضر می تواند یک روش دستیابی بنیادی برای داشتن محیط شهری ایمن از نظر ریسک حریق باشد. این تحقیق یک روند نظام مند برای اجرای محیط های ذاتا ایمن می باشد به طوریکه با استفاده از این روش می توان مسایل مرتبط به ایمنی شهری را که دارای معیارهای کمی و کیفی متفاوت هستند را بر اساس اهمیت آن با استفاده از دانش خبرگان شناسایی و بر اساس روش تحلیل سلسله مراتبی فازی اولویت بندی کرد. برای انجام این تحقیق پس از شناسایی معیارها با استفاده از معیارهای درجه بندی حریق، اولویت بندی آنها با بهره گیری از نظر خبرگان و تحلیل سلسله مراتبی فازی، انجام شد. از 7 معیار تاثیرگذار در ارزیابی ریسک حریق برای منطقه یک شهرداری بندرعباس معیار دسترسی به منابع حریق با 2414/0 امتیاز در اولویت نخست قرار دارد و بیشترین ارزش را دارد، معیارهای دیگر به ترتیب اولویت عبارتند از معیار نوع مصالح ساختمانی با 2238/0 امتیاز در اولویت دوم، معیار دانسیته ساختمان با 1422/0 امتیاز در اولویت سوم، معیار سیم کشی با 1325/0 امتیاز در اولویت چهارم، معیار دسترسی با 1211/0 امتیاز در اولویت پنجم و معیار سناریو حریق با 0809/0 امتیاز در اولویت ششم قرار دارد معیار تاریخچه حریق با 0581/0 امتیاز در اولویت هفتم قرار دارد و کمترین ارزش را دارد هریک از این معیارها می تواند مبنایی برای پژوهش های دیگر در زمینه ارزیابی ریسک حریق شهری باشد. نتیجه اصلی این پژوهش تعیین میزان ریسک هریک از معیارهای تاثیرگذار بر حریق شهری است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM01_2180. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/848045/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهاری، ابوذر و گیوه چی، سعید و میرزایی، رمضان،1397،استفاده از رویکرد تجزیه و تحلیل سلسله مراتبی فازی(Fuzzy AHP) برای ارزیابی ریسک حریق شهری(مطالعه موردی منطقه یک شهرداری بندرعباس)،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/848045

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,878
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support