ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی و ساخت سیستم تصویربرداری فراصوتی با استفاده از فناوری آرایه های فازی

Year: 1397
COI: ICTINDT05_003
Language: PersianView: 307
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

وحید حمیتی واقف - استادیار، پژوهشگاه نیرو؛
مهدی بکرانی - استادیار، دانشگاه صنعتی قم،
مهدی رضایی - دانشجوی رشته الکترونیک، دانشگاه صنعتی امیرکبیر،
بهروز عبدلی - دانشجوی رشته الکترونیک، دانشگاه تهران،

Abstract:

تصویربرداری فراصوتی با استفاده از آرایه های فازی یکی از آزمونهای مهم در مجموعه آزمونهای غیر مخرب است. در این مقاله با هدف بازرسی لوله های واتروال بویلر، سیستم تصویربرداری فراصوتی با استفاده از آرایه های فازی طراحی و ساخته شده است. نمونه ساخته شده امکان اتصال به هر نوع پروب با کانکتور استاندارد را دارا بوده و حداکثر تا 16 المان را با نرخ نمونه برداری 40MHz پشتیبانی مینماید و قابلیت ارتقاء برای به کارگیری تعداد المانهای بیشتر را نیز دارد. تصویربرداری با روش تمرکز کامل در آن انجام میشود و بنابراین تصاویر آن دارای نویز کمتر و تفکیک بهتر نسبت به تصاویر معمول آرایه فازی میباشد. قابلیت اخذ تصاویر C-scan، قابلیت حمل و جابجایی آسان و امکان توسعه سیستم به منظور به کارگیری آن برای انواع آزمونهای غیر مخرب، همراه با هزینه تمام شده بسیار کمتر نسبت به نمونه خارجی (%30) از ویژگیهای مهم این محصول میباشد. در آزمایشهای انجام شده، این دستگاه دو حفره به قطر 2 میلیمتر و در فاصله مورب 5 میلیمتر از یکدیگر را به سهولت تشخیص میدهد.

Keywords:

تصویربرداری فراصوتی , آرایه های فازی آلتراسونیک , روبش نمای (A-scan) A , روبش نمای (B-scan) B , آزمون لوله های بویلر

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICTINDT05_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/867332/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حمیتی واقف، وحید و بکرانی، مهدی و رضایی، مهدی و عبدلی، بهروز،1397،طراحی و ساخت سیستم تصویربرداری فراصوتی با استفاده از فناوری آرایه های فازی،The 5th International Non-destructive Testing Conference of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/867332

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 1,394
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support