ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

صبر و استقامت اس دیدگاه قرآن وروایات

Year: 1397
COI: ENPCONF02_105
Language: PersianView: 855
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رمضان میرزایی - کارشناس الهیات و معارف اسلامی،دانشگاه آزاد اسلامی،همدان،ایران
مسعود اسدبیگی - کارشناس ارشد مدیریت آموزشی،دانشگاه تهران،ایران

Abstract:

در این پژوهش، موضوع صبر و استقامت از دیدگاه قرآن و روایات مورد بررسی قرار گرفته است. در آغاز پژوهش به مفهوم صبر اشاره شده است. سپس منشا صبر اهمیت آن مورد بررسی قر ار گرفته و درجات و مراتب صبر و انواع و اقسام آن نیز توضیح داده شده است. البته آیاتی از قرآن که در مورد صبر می باشند، نیز آ ورده شده و به مفهوم این آیات اشاره شده است. استفاده از روایات معصومین (ع) نیز به این دلیل بود که بدانیم همانطور که صبر در قرآن مورد تاکید قرار گرفته؛ در زندگی ائمه (ع) نیز به طور کامل جاری بوده است. در این پژوهش موضوعات دیگری از قبیل، پاداش صبر از منظر قرآن، آثار آن و صبر اول یاء الهی نیز به اختصار آورده شده است تا تقریبا به تمامی موضوعات اشاره شده باشد. در پایان صبر از منظر قرآن، آثار آن و صبر اولیاء الهی نیز به اختصار آورده شده است تا تقریبا به تمامی موضوعات اشاره شده باشد. در پایان نیز نتیجه گیری به عنوان پیام اصلی پژوهش و همچنین محدودیت ها و پیشنهادها آورده شده و به منابع و مآخذ استفاده شده، اشاره گردیده است. چون تحقیق درباره ی این موضوع، یعنی صبر و استقامت از دیدگاه قرآن و روایات با روش کتابخانه ای امکان پذیر بوده، این روش انتخاب شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ENPCONF02_105. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/879833/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرزایی، رمضان و اسدبیگی، مسعود،1397،صبر و استقامت اس دیدگاه قرآن وروایات،The 2nd International Conference on Innovation and Research on Ethics and Religion, Religion and Psychology،Tehran،https://civilica.com/doc/879833

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,509
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support