Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش ورزش در روابط اجتماعی و یادگیری دانش آموزان

Year: 1397
COI: SPORTCONF05_007
Language: PersianView: 992
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید مجتبی حسینی - دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر اصفهان
موسی اکرمی ابرقویی - دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر اصفهان
سجاد خسروانیان - دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر اصفهان
محمد حسن ابراهیمی - دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید باهنر اصفهان

Abstract:

ورزش در سلامت و آمادگی جسمانی، تعادل و ثبات هیجانی ، جلب توجه، رقابت، رشد اعتماد به نفس ، تصویر مثبت بدنی و اجتماعی و تامین نیازهای دوستی، احساس امنیت و تقویت گروهی، تاثیر فراوانی دارد سلامت روانی از موضوعاتی است که در اثر شرکت در فعالیت های ورزشی می تواند حاصل شود چنین فعالیت هایی بهترین موقعیت را برای رشد معیارهای سلامت روانی فراهم می کند تحقیقات نشان می دهد که ورزش بر عملکردهای شناختی و هوش تاثیر مثبت دارد، البته پارهای از محققان نیز بر این باورند که چنین رابطه ای وجود ندارد. ورزش در سلامت و آمادگی جسمانی، تعادل و ثبات هیجانات، تصویر بدنی مثبت، رشد اجتماعی و تامین نیاز های دوستی، رقابت، جلب توجه، امنیت و تقویت روحیه ی گروهی تاثیر دارد . یکی از کارکردهای مهم ورزش کمک به رشد و تحول شخصیت روانی، اجتماعی وجسمانی افراد جامعه، تحکیم معاشرت جمعی و تسهیل دستیابی به رشد مسولیت اجتماعی و فردی می باشد. ورزش تمامی فعالیت های اجتماعی و رشد شخصیت کودکان را تحت تاثیر قرار می ده. بها دادن به ساعت ورزش در مدرسه، نه تنها می تواند تنش ها و موضوعات مختلف در ناخودآگاه دانش آموز را تخلیه کند که می تواند سطح انگیزه و آمادگی دانش آموز را برای اجتماعی شدن وهمچنین یادگیری درس ارتقا دهد. لزا این عوامل مسبب گردید که در این مقاله به نقش ورزش در ایجاد این عوامل پرداخته شود هدف از پژوهش حاظر بررسی نقش ورزش در روابط اجتماعی و یادگیری دانش آموزان است . روش مورد استفاده، روش توصیفی میباشد طریقه ی جمع آوری اطلاعات برگرفته از روش مطالعات کتابخانه ای ودیگر منابع اطلاعاتی است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SPORTCONF05_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/903951/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسینی، سید مجتبی و اکرمی ابرقویی، موسی و خسروانیان، سجاد و ابراهیمی، محمد حسن،1397،بررسی نقش ورزش در روابط اجتماعی و یادگیری دانش آموزان،The 5th National Conference on Sport Sciences and Physical Education of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/903951

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,328
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support