ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر هنرهای آفرینشی بر بهبود احساسات مثبت و درک هویت در مادر و کودک

Year: 1398
COI: CPESCONF02_014
Language: PersianView: 143
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

انسیه همتی فریمانیا - کارشناسی ارشد روانشناسی

Abstract:

با توجه به تاثیر تجربه صمیمانه و مداوم مادر بر سلامت کودک و این که مادر و نحوه برقراری ارتباط با کودک در پرورش احساسات مثبت و درک هویت اونقش اساسی دارد و نظر به این که در هنر نیرویی است که می تواند التیام بخش آشفتگی های روحی باشد و، باعث ایجاد تغییرات مثبت و بهبود تعاملات اجتماعی است، هدف این پژوهش بررسی اثر هنرهای آفرینشی بر بهبود احساسات مثبت و درک هویت در مادر و کودک بود. هدف از اجرای این پژوهش بررسی تاثیر هنرهای آفرینشی بر بهبود احساسات مثبت و درک هویت در مادر و کودک می باشد. روش بررسی: پژوهش حاضر شبه تجربی و از نوع پیش آزمون- پس آزمون با گروه کنترل بود. جامعه آماری پژوهش شامل کلیه دختران (7تا 9 ساله) مدارس ابتدایی شهر مشهد بود. بدین منظور تعداد24 دختر (7تا 9 ساله) به روش نمونه گیری در دسترس از یکی از مدارس ابتدایی شهر مشهد انتخاب شدند و به همراه مادرانشان در دو گروه هنرهای آفرینشی و گروه کنترل گمارده شدند. گروه اول در 8 جلسه آموزش و اجرای گروهی هنرهای آفرینشی شرکت کردند و دسته دوم در گروه کنترل قرار گرفته و آموزشی را دریافت نمودند. برای مقایسه اثربخشی گروه ها و تجزیه و تحلیل داده ها، از روش تحلیل کوواریانس چند متغیره استفاده شد. یافته ها: نتایج یافته نشان داد هنرهای آفرینشی باعث بهبود احساسات مثبت و درک هویت می شود( 0 / 05 > p).میانگین احساسات مثبت در پیش آزمون 2 / 58 5و در پس آزمون به 60 افزایش یافت، همچنین میانگین درک هویت در پیش آزمون 15 / 33 که در پس آزمون به 17 افزایش یافت، در حالی که این تغییر در گروه کنترل یافت نشد. نتیجه گیری: نتایج آزمون تحلیل کوواریانس چند متغیره نشان داد هنرهای آفرینشی بر بهبود احساسات مثبت و ادراک هویت در مادر و کودک اثر بخش بوده است بنابراین هنرهای آفرینشی در مقایسه با سایر روش های درمانی که برای کودکان به کاربرده میشود از امتیازات ویژه ای برخوردار است هنرهای افرینشی به دلیل این که مستقیما با عواطف و هیجانات کودک درگیر است از بهترین شیوه های درمانی برای کمک به کودکان و نوجوانانی است که در گیر انواع اختلالات عاطفی هیجانی و رفتاری هستند

Keywords:

هنرهای آفرینشی-احساسات مثبت-درک هویت-مادرو کودک

Paper COI Code

This Paper COI Code is CPESCONF02_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/907495/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
همتی فریمانیا، انسیه،1398،بررسی تاثیر هنرهای آفرینشی بر بهبود احساسات مثبت و درک هویت در مادر و کودک،Second National Scientific Conference on Psychology and Educational Sciences،Shirvan،https://civilica.com/doc/907495

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support