ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعیین ارتباط ساختار سازمانی با هوش سازمانی در شعب بانک مسکن غرب استان مازندران

Year: 1398
COI: MODIRACONF03_017
Language: PersianView: 285
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدصابر درجانی - کارشناس ارشد مدیریت دولتی

Abstract:

هدف اصلی در این پژوهش بررسی رابطه میان ساختار سازمانی با هوش سازمانی در شعب بانک مسکن غرب استان مازندران می باشد. در این پژوهش ساختار سازمانی متغیر مستقل و هوش سازمانی متغیر وابسته می باشد. ابعاد ساختار سازمانی عبارتند از پیچیدگی سازمانی، رسمیت سازمانی و تمرکز سازمانی است.. برای جمع آوری داده ها از پرسشنامه استاندارد استفاده شده است. این پژوهش از لحاظ هدف کاربردی و با شیوه توصیفی-همبستگی می باشد. جامعه آماری تحقیق کلیه شعب بانک مسکن غرب استان مازندران که تعداد آن برابر با 160نفر می باشد و تعداد نمونه آماری بر اساس جدول مورگان برابر با 113 می باشد. همچنین با استفاده از ضریب همبستگی رابطه بین متغیر ها مورد بررسی قرار گرفت. فرضیه اصلی این پژوهش رابطه بین ساختار سازمانی و هوش سازمانی است و فرضیات فرعی هم عبارتند از رابطه بین ابعاد ساختار سازمانی از دیدگاه رابینز با با هوش سازمانی است بر اساس نتایج حاصل از تحقیق می توان بیان داشت که بین مولفه های ساختار سازمانی(رسمیت، تمرکز، پیچیدگی) با هوش سازمانی رابطه معناداری وجود دارد و همچنین بین ساختار سازمانی و هوش سازمانی بعنوان هدف اصلی در تحقیق حاضر رابطه معناداری وجود دارد و در نهایت بیان می کند که سازمان ها برای رسیدن به اهداف خود لازم است برنامه هایی تدوین کنند که در عین افقی کردن ساختار سازمان روابطی را در سازمان طراحی کنند که ایده ها و نظرات خود را برای پیشبرد اهداف سازمان بیان کنند و در نهایت با استفاده از نتایج حاصل از تحقیق پیشنهاد ارائه گردیده است .

Keywords:

ساختار سازمانی , هوش سازمانی , بانک مسکن غرب استان مازندران

Paper COI Code

This Paper COI Code is MODIRACONF03_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/913231/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
درجانی، محمدصابر،1398،تعیین ارتباط ساختار سازمانی با هوش سازمانی در شعب بانک مسکن غرب استان مازندران،Third National Conference on Modern Management and Accounting in Iran،Karaj،https://civilica.com/doc/913231

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support