Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه یک روش ترکیبی جهت تشخیص نفوذ حملات DDOS در اینترنت اشیاء

Year: 1398
COI: CECCONF07_038
Language: PersianView: 1,822
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیرحسین حسنی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
علی آذربر - دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
علیرضا تقی زاده - دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند

Abstract:

امروزه با رشد فناوری اطلاعات امنیت شبکه های کامپیوتری یکی از چالش های بزرگ می باشد. از این رو سیستم های تشخیص نفوذ یا IDSها در حال حاضر جزء اصلی ترین و کاملترین قسمت های یک سیستم پایش یا مانیتورینگ شبکه می باشند IDS ها فناوری های تقریبا جدیدی هستند و این نوید را به ما می دهند که به ما در جهت شناسایی نفوذ در تمامی انواع شبکه ها کمک خواهند کرد. تشخیص نفوذ در واقع فرآیندی است که در آن رویدادها و رخدادهای یک سیستم یا شبکه پایش شده و بر اساس این پایش ها وقوع نفوذ به آن شبکه با سیستم تشخیص داده می شود. یک نفوذ در واقع فعالیت یا عملی است که توسط آن محرمانگی، صحت و تمامیت و یا دسترسی پذیری به منابع دچار اختلال و یا تعرض می شود. در این پایان نامه ما یک چهارچوب کلی به منظور کشف حملات DDoS مبتنی بر روش های داده کاوی مطرح شده است. در ابتدا از از دو مجموعه داده محک زنی NSL-KDD و ISCX 2012 استفاده شده است که این داده ها بدون برچسب فرض شده اند. سپس با استفاده از الگوریتم ازدحام ذرات چند هدفه انتخاب ویژگی بدون ناظر و در نتیجه کاهش بعد را خواهیم داشت. پس از کاهش بعد خوشه بندی داده ها با استفاده از الگوریتم ACO+Rough k-means انجام شده است که با تغییرات پیشنهادی عملکرد مطلوبی را به همراه داشته است. دقت حاصل شده برای خوشه بندی صحیح در روش پیشنهادی در مجموعه داده های ISCX و NSL-KDD به ترتیب برابر با 99.7 و 87 درصد بوده است که در مقایسه با روش های یگر دقت بهتری را داشته است. در انتها نیز با استفاده از داده های برچسب خورده در مرحله خوشه بندی، سه مدل شبکه عصبی، ماشین بردار پشتیبان و درخت تصمیم آموزش دیده و تست شده اند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CECCONF07_038. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/913343/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسنی، امیرحسین و آذربر، علی و تقی زاده، علیرضا،1398،ارائه یک روش ترکیبی جهت تشخیص نفوذ حملات DDOS در اینترنت اشیاء،The 7th National Conference on Computer Science and Engineering and Information Technology - January 2019،Babol،https://civilica.com/doc/913343

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,303
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support