ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر دولت الکترونیک بر حکمرانی الکترونیک با نقش متغیر تعدیل گر فشار قانونی

Year: 1398
COI: MDMCONF03_043
Language: PersianView: 250
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی کریمی - مربی، گروه آمار، دانشگاه پیام نور، تهران، ایران
ابراهیم بهرامی نیا - استادیار، گروه اقتصاد، دانشگاه پیام نور، تهران، ایران
علی آراوند - کارشناسی ارشد، گروه مدیریت، دانشگاه پیام نور، تهران، ایران

Abstract:

ظهور رویکرد استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه در بخش عمومی، منجر به شکل گیری مفاهیم جدیدی از حکومتو حکمرانی شده است. استفاده مناسب بخش عمومی از فناوری های جدید به منظور ارائه خدمات به جامعه، تحولی اساسی در روابطمیان دولت با شهروندان ایجاد کرده است که از آن به عنوان حکمرانی الکترونیک تعبیر میشود. طی سال های اخیر این دغدغه درمیان دولتمردان شکل گرفته است که اطلاعات و خدمات دیجیتالی خود را بر اساس چه معیار و استانداردی در اختیار کاربران قراردهند و از چه ساز و کارهای برای مشارک شهروندی بهره گیرند. لذا این پژوهش با هدف بررسی نقش عوامل مختلف از جمله فشارقانونی و زیرساخت ها در نیل به حکمرانی الکترونی در اداره ثبت اسناد و املاک شهر یاسوج انجام شده است. تحلیل مدل و فرضیه های پژوهش با استفاده از نرم افزار Smart PLS انجام شده است.بر اساس نتایج مدلسازی معادلات ساختاری مشخص گرددید فشار قانونی در تاثیرگذاری دولت الکترونیک بر حکمرانی الکترونیکدارای نقش میانجی میباشد و فرضیه اصلی پژووهش تائید می گردد. بر این اساس می توان گفت قوانین و خط مشی هایی است که ازسوی مراجع بالادستی و قوانین بر سازمان اعمال می شود و قادر به توسعه و اجرای حکمرانی الکترونیک می باشد، لذا ضعف در قوانینموجود به عنوان یکی از موانع توسعه دولت الکترونیک و پیامد آن پیاده سازی حکومت الکترونیک در جامعه مورد بررسی است. علاوهبر این بین متغیر فشار قانونی و دولت الکترونیک، فشار قانونی و حکمرانی الکترونیک و متغیر دولت الکترونیک و حکمرانی الکترونیکدر اداره ثبت اسناد و املاک یاسوج رابطه مثبت و معناداری وجود دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MDMCONF03_043. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/949193/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریمی، مصطفی و بهرامی نیا، ابراهیم و آراوند، علی،1398،تاثیر دولت الکترونیک بر حکمرانی الکترونیک با نقش متغیر تعدیل گر فشار قانونی،3rd International Conference on Modern Development in Management, Economics and Accounting،Tehran،https://civilica.com/doc/949193

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 55,963
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support