ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر گردوغبار و دودهی سطح رویه راه بر حساسیت رطوبتی مخلوط آسفالت گرم

Year: 1398
COI: CAAM11_062
Language: PersianView: 245
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا رنجبرپیربستی - کارشناس ارشد راه و ترابری
مهیار عربانی - استاد راه و ترابری، دانشگاه گیلان
غلامحسین حامدی - استادیار راه و ترابری، دانشگاه گیلان

Abstract:

خرابی رطوبتی در مخلوطهای آسفالتی از دست دادن مقاومت و دوام در نتیجه حضور رطوبت تعریف میشود. تفاوت در خصوصیات آب شرب که در آزمایشهای تعیین حساسیت رطوبتی در آزمایشگاه استفاده میشود و آب حاصل از رواناب که در واقعیت باعث ایجاد خرابی رطوبتی در روسازی آسفالتی میشود، باعث شده است تا در این پژوهش به بررسی تاثیر آلاینده های هوا، گردوغبار و دوده سطح روسازی به عنوان آلودگیهای سطحی بر درجه اسیدیته (pH) رواناب حاصل از بارندگی و در ادامه به بررسی تاثیر تغییر در pH رواناب بر حساسیت رطوبتی مخلوط آسفالتی پرداخته شود. به این منظور، در این پژوهش از نسبت مقاومت کششی غیرمستقیم در شرایط مرطوب به خشک به عنوان شاخص حساسیت رطوبتی در مخلوطهای آسفالتی و از مفاهیم تئوری انرژی آزاد سطحی به منظور بررسی مکانیسم تغییرات ایجادشده در روند عریانشدگی استفاده شده است. نتایج این پژوهش نشان می دهد میزان درجه اسیدیته روانابهای حاصل از بارندگی بر سطح روسازی در مناطق درونشهری با سطح ترافیک زیاد به علت غالب شدن اثر دوده دارای مقادیر اسیدی و در مناطق با سطح ترافیک کم که درصد ذرات گردوغبار نسبت به دوده بر سطح راه بیشتر است، دارای مقادیر بازی بوده است. نتایج آزمایشهای مکانیکی حساسیت رطوبتی نشان میدهد که تغییرات pH باعث کاهش مقاومت کششی غیرمستقیم مخلوط آسفالتی در شرایط مرطوب شده و پتانسیل حساسیت رطوبتی را افزایش میدهد. نتایج روش انرژی آزاد سطحی نشان میدهد که اسیدی و بازی شدن رواناب باعث افزایش انرژی جداشدگی قیر-سنگدانه در حضور آ6ب و تمایل بیشتر هر دو نوع سنگدانه اسیدی و بازی میشود که این عوامل باعث کاهش مقاومت مخلوط آسفالتی در برابر رطوبت میشود.

Keywords:

مخلوط آسفالت گرم , خرابی رطوبتی , درجه اسیدیته رواناب , تئوری انرژی آزاد سطحی , آزمایش لاتمن اصلاح شده.

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAAM11_062. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/966106/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رنجبرپیربستی، زهرا و عربانی، مهیار و حامدی، غلامحسین،1398،بررسی تاثیر گردوغبار و دودهی سطح رویه راه بر حساسیت رطوبتی مخلوط آسفالت گرم،11th Conference on Asphalt and Asphalt Mixes،Tehran،https://civilica.com/doc/966106

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support