ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چالش های مبارزه با جرایم زیست محیطی در سیاست کیفری ایران

Year: 1398
COI: PWASTE01_014
Language: PersianView: 218
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

وحید میروحیدی - کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد یزد، ایران
مینا مظلوم - کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد یزد، ایران

Abstract:

جرایم محیط زیستی از مهمترین مسائلی است که امروزه چه در حوزه حقوق داخلی و چه در حقوق بین الملل به عنوان یکی از دغدغه های بشر مورد توجه قرار گرفته است و آنچنان اهمیتی یافته که به دلیل وجود دامنه وسیعی از آسیب ها که به وسیله اشخاص، گروهها، شرکت ها و دولت ها ارتکاب می یابد، از بسیاری از رشته های تخصصی از حیث گستره پوشش فراگیرتر شده و مورد جلب توجه صاحب نظران و اندیشمندان حوزه های حقوق و محیط زیست قرار گرفته است و از آنجا که ایران نیز از بحران ها و مشکلات زیست محیطی ناشی از فعالیت ها و اقدامات تخریبی در امان نیست، لازم و ضروری است در این حوزه سیاست ها و قوانین مدونی مورد تصویب و اجرا قرار گیرد اما با عنایت به اینکه اجرای هیچ سیاست و قانونی بدون چالش و مشکل نیست، مبارزه با جرایم زیست محیطی نیز همانند دیگر مسائل با چالش هایی روبرور است که در این تحقیق به روش توصیفی- تحلیلی به بررسی چالش های موجود مبارزه با جرایم زیست محیطی در حقوق کیفری ایران پرداخته شده است که نتایج حاصل از پژوهش نشان می دهد مسائلی از قبیل عدم جرم انگاری مستقل و همچنین عدم وجود یک برنامه و سازوکار مشخص و چند مورد دیگر در حوزه محیط زیست که گروه های تصمیم گیرنده و عملیاتی را مشخص و مجریان را تعیین و کارها و برنامه های اجرایی را به صورت علمی و منطقی تعریف کرده باشد، از جمله چالش های پیش روی مبارزه با جرایم زیست محیطی در نظام کیفری ایران می باشد که در این تحقیق به بررسی و تبیین آن پرداخته شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PWASTE01_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/977806/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میروحیدی، وحید و مظلوم، مینا،1398،چالش های مبارزه با جرایم زیست محیطی در سیاست کیفری ایران،1sd conference of Enviromental Challengs with emphasis on plastics waste،Tehran،https://civilica.com/doc/977806

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,380
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support