ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی سرعت عبور عابرین پیاده از گذرگاه عرضی تقاطعات چراغ دار با استفاده از منطق فازی

Year: 1398
COI: CSCG03_213
Language: PersianView: 275
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نرگس رنجبر - دانشجوی کارشناسی ارشد راه و ترابری، دانشگاه گیلان
ایرج برگ گل - استادیار گروه مهندسی راه و ترابری، دانشگاه گیلان
غلامحسین حامدی - استادیار گروه مهندسی راه و ترابری، دانشگاه گیلان

Abstract:

عابرین پیاده بخش مهمی از سیستم حمل نقل شهری را تشکیل می دهند و از جمله کاربران آسیب پذیر در تقاطعات هستند. آگاهی از سرعت عبور عابرین از گذرگاه های عرضی موجود در تقاطعات و پارامترهای تاثیرگذار بر آن به مهندسین در طراحی تجهیزات مربوط به عابر و افزایش ایمنی و کارایی تقاطعات کمک شایان توجهی می کند. هدف از پژوهش حاضر استفاده از منطق فازی جهت ارزیابی سرعت عبور عابرین پیاده از گذرگاه های عرضی با در نظر گرفتن تاثیر پارامترهایی مانند شرایط عبور عابرین، سن عابرین، مدت زمان سپری شده از زمان سبز عابر، گذرگاه عرضی و تعداد خودرو مزاحم در زمان سبز عابر در تقاطعات چراغ دار می باشد، در این روش با استفاده از دانش افراد خبره به ارائه قواعد فازی جهت استنتاج خروجی به روش فازی ممدانی پرداخته شد. در نهایت با توجه به نتایج حاصل از این روش و مقایسه آن با داده های به دست آمده از آماربرداری میدانی مشاهده شد اختلاف معناداری بین سرعت عبور عابرین به دست آمده از سیستم استنتاج فازی و مشاهدات میدانی وجود ندارد. در واقع سیستم فازی به خوبی توانست تاثیر پارامترهای مذکور را بر سرعت عبور عابرین استنتاج کند. بنابراین می توان دریافت منطق فازی می تواند روشی مفید جهت آگاهی از رفتار عبور عابرین در تقاطعات باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CSCG03_213. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1006152/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رنجبر، نرگس و برگ گل، ایرج و حامدی، غلامحسین،1398،ارزیابی سرعت عبور عابرین پیاده از گذرگاه عرضی تقاطعات چراغ دار با استفاده از منطق فازی،3rd International Conference on Soft Computing،Rudsar،https://civilica.com/doc/1006152

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,200
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support