ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر سرمایه فکری بر عملکرد مالی با تعدیل گری مسئولیت پذیری اجتماعی (مورد مطالعه: سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان)

Year: 1399
COI: QMTM02_076
Language: PersianView: 211
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدمحمدرضا داودی - استادیار، گروه مدیریت، واحد دهاقان، دانشگاه آزاد اسلامی، دهاقان، ایران
مصطفی هرندی امین - دانشجوی دکتری مدیریت صنعتی گرایش مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان، اصفهان، ایران
شهریار جبل عاملی - گروه مدیریت، دانشگاه صنعتی مالک اشتر، شاهین شهر، اصفهان، ایران

Abstract:

باور بر این است که سرمایه فکری شامل سرمایه انسانی و سرمایه ساختاری، نقش فزاینده ای در عملکرد شرکت داشته و بر دستاوردهای مالی آن همچون، ارزش بازار، سودآوری، بهره وری و ... موثر می باشد. از طرفی در حال حاضر مباحث زیادی درباره اهمیت روبه رشد مسئولیت اجتماعی در مدیریت روابط کسب-وکار، مباحث اخلاقی و اقتصادی مرتبط با آن وجود دارد که اکثر این مباحث بر سر صلاحیت اجتماعی سازمان و اهمیت گروه های ذینفع آن به عنوان ابزاری برای ثبات مالی است. این پژوهش که توصیفی- پیمایشی از نوع همبستگی با ماهیت کاربردی و از لحاظ زمانی مقطعی می باشد با هدف بررسی تاثیر سرمایه فکری بر عملکرد مالی با تعدیل گری مسئولیت پذیری اجتماعی (مورد مطالعه: سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان انجام گرفته است. جامعه آماری این پژوهش شامل کلیه کلیه ادارات صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان است که با استفاده از سرشماری اطلاعات 24 اداره از طریق ابزار اندازه گیری تحقیق، شامل سه پرسشنامه استاندارد سرمایه فکری، عملکرد مالی و مسئولیت پذیری اجتماعی جمع آوری گردید. برای اندازه گیری روایی پرسشنامه ها از روش صوری و محتوایی و برای تعیین پایایی آن آلفای کرونباخ محاسبه گردید. تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزارهای Spss23 و Smart Pls3 انجام شد. برای بررسی نرمال بودن داده ها از آزمون کولموگروف اسمیرنوف و برای آزمون فرضیات از روش معادلات ساختاری استفاده شد. نتایج تحقیق نشان داد سرمایه فکری بر عملکرد مالی سازمان صنعت معدن و تجاری استان اصفهان به طور معنی دار تاثیر دارد و مسئولیت پذیری اجتماعی این رابطه را تعدیل می نماید. در پایان پیشنهاداتی برای بهبود این روابط در سازمان مورد مطالعه ارائه گردید

Keywords:

سرمایه فکری، عملکرد مالی، مسئولیت پذیری اجتماعی، سازمان صنعت، معدن و تجارت

Paper COI Code

This Paper COI Code is QMTM02_076. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1036190/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
داودی، سیدمحمدرضا و هرندی امین، مصطفی و جبل عاملی، شهریار،1399،بررسی تاثیر سرمایه فکری بر عملکرد مالی با تعدیل گری مسئولیت پذیری اجتماعی (مورد مطالعه: سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان)،International Conference on Quantitative Models and Techniques in Management (QMTM2020)،Qazvin،،،https://civilica.com/doc/1036190

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,300
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support