ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

حسابداری و گزارشگری سرمایه فکری ابزار مدیریت در عصر اقتصاد دانش محور

Year: 1396
Publish place:
COI: AMEM01_413
Language: PersianView: 152
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهام آماده - دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر

Abstract:

با توجه به گسترش رقابت بین شرکت ها و پی بردن موسسات به اهمیت سرمایه فکری به عنوان عامل استراتژیک سازمان ها و نیاز مدیریت به اطلاعات برای تصمیم گیری، تعیین ارزش این منابع سال هاست که مورد توجه قرار گرفته که از یک طرف جزو منابع نامحدود تلقی می شوند و از طرف دیگر کم توجهی به آن، کلیه منابع دیگر را تحت تاثیر قرار خواهد داد. این نگرش نوین به سرمایه های فکری به عنوان یکی از موثرترین عوامل مولد در ایجاد درآمد موسسات محسوب شده است، بطوریکه در مباحث حسابداری، ارزش اقتصادی این منابع به مثابه دارایی با اهمیت موسسه تلقی و امکان ارایه آن در صورت های مالی مطرح گردیده است. امروزه با توجه به حسابداری منابع انسانی تردیدی نیست که منابع سرمایه فکری نیز باید قیمت گذاری و به عنوان بخشی از داراییهای شرکتها در ترازنامه منعکس شوند و استهلاک این منابع نیز به شیوه ی خاص محاسبه و منظور شود. متاسفانه این منابع تاکنون نتوانسته جایگاه قانونی و فرهنگی برای خود ایجاد کند واین پرسش تقریب همیشه و به ویژه در شرایط فعلی مطرح می شود که اگر سرمایه های فکری سازمان ها مهم ترین دارایی های آنهاست چرا این دارایی ها در ترازنامه شرکت ها قرار نمی گیرد به همین دلیل توجه به اقلام نامشهود در زمینه های متعددی از جمله اقتصاد، حسابداری و مدیریت استراتژیک به طور سریعی رشد یافته است.

Keywords:

سرمایه فکری، منابع انسانی، حسابداری سرمایه فکری

Paper COI Code

This Paper COI Code is AMEM01_413. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/660707/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آماده، الهام،1396،حسابداری و گزارشگری سرمایه فکری ابزار مدیریت در عصر اقتصاد دانش محور،اولین همایش حسابداری،مدیریت و اقتصاد با رویکرد پویایی اقتصاد ملی،Malayer،https://civilica.com/doc/660707

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,797
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support