ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

امنیت سایبری چارچوب اصلی شهرهای هوشمند

Year: 1399
COI: INFM05_021
Language: PersianView: 157
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهرزاد قنبری - سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک
محمدکریم شفیعی - شهردار کلانشهر اراک

Abstract:

فن آوری در طی چند دهه گذشته نقش بسیار مهمی را در زندگی روزمره ما ایفا کرده است. گجت های فعال اینترنت موجب تغییر در روش کار، بازی، یا حتی کارهای عادی و روزمره ما شده اند. دیجیتالی شدن تقریبا بر هر چیزی از زندگی شخصی ما، تحصیلات، سلامت ، کسب و کار و تجارت، زیرساخت های فیزیکی، و حاکمیت تا امنیتی ملی، تاثیر می گذارد. فن آوری اطلاعات و ارتباطات به بخش ضروری زندگی مدرن تبدیل شده است. وما در اداره زندگی شخصی خود، جامعه، اجرای فرایندهای کسب و کار و زیرساختهای مهم تا حد زیادی به زیرساخت اطلاعات و ارتباطات وابسته هستیم. از این رو، بیشتر دولت ها برای مدیریت انرژی، آب، حمل و نقل، ضایعات، نظارت و امنیت، تمایل به پذیرش مفاهیم هوشمند دارند. با تکامل یافتن بازار، شهرهای هوشمند در مرحله بعد از یک کلمه کلیدی به واقعیت راه پیدا می کنند. درحالی که بیشتر دولت ها شروع به پذیرش مفاهیم هوشمند می کنند، بسیاری از آنها آن را برای همگام بودن با تغییرات سریع دنیای دیجیتال و تکامل مداوم مدل های خدمات رسانی خود چالش برانگیز می دانند. افزایش پیچیدگی سیستم های شهری، وابستگی های متقابل، زیرسیستم های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی که بطور جهانی با هم مرتبطند، آسیب پذیری امنیت شهر را افزایش داده است. در حالی که عرضه نامحدود داده ها بطور کامل تری در طیف گسترده ای از عملیات انجام می گیرد، تهدیدات سایبری افزایش می یابند. خط اتصال بین رشد شهری، فن آوری، زیرساخت و الزامات سرمایه، مجموعه ای منحصر بفرد از فرصتها و چالشها را برای پیاده سازی شهرهای هوشمند ارائه میدهد. چالشهای پیش روی شهرها، تقاضا برای سرمایه گذاری در زیرساختهای فیزیکی، اقتصادی، سازمانی و اجتماعی را ایجاد می کند. این گزارش سعی می کند تا بر پارامترهای مختلف یک شهر هوشمند، چالش های موجود امنیتی و راهکارهای احتمالی تاکید کند. امروزه فضای سایبری تقریبا هر یک از بخشهای زندگی ما را تحت تاثیر قرار میدهد. این کار از طریق شبکه های پهن باند، سیگنال های وایرلس، شبکه های محلی یا شبکه های بزرگ که کشور ما را توانمند میکند، صورت می گیرد. تهدید حملات سایبری و بدافزارها نه تنها امری واضح است، بلکه بسیار نگران کننده است. راهکار واحدی برای مواجهه با چنین تهدیداتی وجود ندارد. ابتدا باید یک ترکیب خوب از قانون، مردم، فرایند و فن آوری ایجاد کرد و سپس برای هماهنگ سازی قوانین کشورهای مختلف با به یاد داشتن استانداردهای امنیتی مشترک تلاش کرد. ASSOCHAM تلاش های انجام شده توسط دولت هند تحت رهبری Shri Narendra Modi ، نخست وزیر بزرگ هند را برای اطمینان از امنیت و انعطاف پذیری فضای سایبری برای شهروندان، کسب و کارها و دولت تجلیل می کند. ما در ASSOCHAM با مقامات و دینفعان مربوطه در مورد نیاز به انطباق امنیتی و یک سیستم قانونی برای کنترل موثر تهدیدات امنیت سایبری داخلی و خارجی به بحث و مشورت پرداختهایم. ASSOCHAM یکی از اعضای گروه کاری مشترک ( JWG ) در مورد امنیت سایبری است که توسط دبیرخانه شورای امنیت ملی ( NSCS ) ، دولت هند، عضو کمیته مشورتی مقررات سایبری، و عضو گروه کاری مشترک در هند دیجیتال که هر دو توسط وزارت فن آوری اطلاعات و ارتباطات دولت هند راه اندازی شده، تاسیس شده است. ما نهایت تلاش خود را برای موفقیت کنفرانس امنیت هند 2016 امنیت سایبری و شهرهای امن که در رابطه با ASSOCHAM سازماندهی شده است بکار میبندیم و امیدواریم که این کنفرانس دیدگاه های بیشتری را برای چالش های نوظهور سایبری و راهکارهای مناسب آنها برای امنیت بیشتر فضای سایبری فراهم آورد.

Keywords:

امنیت ، شهر هوشمند ، سایبری

Paper COI Code

This Paper COI Code is INFM05_021. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1038899/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قنبری، شهرزاد و شفیعی، محمدکریم،1399،امنیت سایبری چارچوب اصلی شهرهای هوشمند،Fifth National Conference on New Ideas in Engineering،Rasht،،،https://civilica.com/doc/1038899

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 218
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support