ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت تغییر در فرهنگ سازمانی با تاکید بر سازمان شهرداری

مدیریت تغییر در فرهنگ سازمانی با تاکید بر سازمان شهرداری
Year: 1399
COI: CAMCONF03_002
Language: PersianView: 185
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اقدس سبزه زاری - کارشناس برنامه ریزی منابع انسانی، شهرداری شیراز
علی شمس الدینی - مدیرکل سرمایه انسانی، شهرداری شیراز
اکرم خاکرنگین - کارشناس منابع انسانی، شهرداری شیراز
ژاله رزمجویی - کارشناس ایمنی و بهداشت، شهرداری شیراز
فریده نظری - کارشناس منابع انسانی، شهرداری شیراز

Abstract:

فرهنگ سازمانی موضوعی است که به تازگی در دانش مدیریت و در قلمرو رفتار سازمانی راه یافته است به دنبال نظریات و تحقیقات جدید در مدیریت، فرهنگ سازمانی دارای اهمیت روزافوزنی شده و یکی از مباحث اصلی و کانونی مدیرتی و شکل دهی به تعهد سازمانی راتشکیل داده است فرهنگ سازمانی به عنوان مجموعه ای از باورها و ارزشهای مشترک بر رفتار و اندیشه اعضای سازمانی اثر می گذارد و می توان نقطه شروعی برای حرکت و پویایی و یا مانعی در راه یپشرفت به شمار آید.یکی از چالش های اصلی پیش روی مدیریت امروزی، توسعه فرهنگ سازمانی می باشد که در آن برای نوآوری، تغییر و خلاقیت ارزش قایل شود. سازمان ها برای بقا و رشد نیاز به تغییرات مستمر در زمینه های مختلف دارند. هدف از تحقیق حاضر بررسی مدیریت تغییر فرهنگ سازمانی با تاکید بر سازمان شهرداری است. برای این منظور در این مقاله به بررسی مبانی نظری فرهنگ سازمانی، تغییر فرهنگ سازمانی و تغییر فرهنگ سازمانی در سازمانها پرداخته می شود تا به ضرورت تغییرات سازمانی و دلایل موفقیت و عدم موفقیت آن پی برده شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAMCONF03_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1160692/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سبزه زاری، اقدس و شمس الدینی، علی و خاکرنگین، اکرم و رزمجویی، ژاله و نظری، فریده،1399،مدیریت تغییر در فرهنگ سازمانی با تاکید بر سازمان شهرداری،Third Valencia Accounting and Management Conference Spain،https://civilica.com/doc/1160692

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 751
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support