ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازار فعلی و چشم انداز آتی فرآورده های چوبی مهندسی شده (EWP)

Year: 1399
COI: WOODCONF03_077
Language: PersianView: 92
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پیام مرادپور - استادیار گروه علوم و صنایع چوب و کاغذ دانشکده منابع طبیعی، دانشگاه تهران، کرج. ایران
امین کلانتری - دانشجوی دکتری گروه علوم و صنایع چوب و کاغذ دانشکده منابع طبیعی، دانشگاه تهران، کرج، ایران

Abstract:

هدف از این مطالعه، معرفی اجمالی فراورده های چوبی مهندسی شده و ارائه گزارشی از بازار فعلی و همچنین تاثیر موضوعات مختلف سیاسی،اقتصادی، اجتماعی، تکنولوژیکی و محیط زیستی بر جایگاه آتی این فراورده ها می باشد. مطالعات انجام شده نشان می دهند چشم انداز فراوردههای مهندسی شده چوبی در بسیاری از موارد عالی به نظر می رسد، زیرا انگیزه ها و تمایلات ناشی از نیاز جهانی، تکنیک های جدید در ساخت وساز، بهره وری بیشتر از ماده اولیه، ارتقاء خواص فنی از قبیل خواص فیزیکی و مکانیکی، عدم محدویت استفاده از گونه های چوبی در دسترس،تولید فرآورده های با ابعاد بزرگ و استاندارد و همچنین با ارزش افزوده بالا، نگرانی ها و نیاز جهانی برای قیمت مناسب باعث می شوند تا EWPها به تکامل و تسخیر بازار ادامه دهند. آلمان واتریش در اروپا و ایالات متحده آمریکا در آمریکای شمالی و ژاپن به عنوان کشور آسیایی نقش عمدهای در تولید گلولم دارند. ایالات متحده آمریکا به عنوان بزرگترین تولید کننده LVL و تیرهای I شکل در نیا بوده و نقش مهمی در بازار اینفراورده ها دارد. بررسی ها نشان می دهند که در حدود ۵۰ درصد LVL های تولید شده، برای ساخت بال تیرهای I شکل مورد استفاده قرار میگیرند. ساختمان سازی، بسته بندی و مبلمان به ترتیب اولویتهای استفاده از OSB می باشند، به طوریکه ساخت و ساز در آمریکای شمالی (بهویژه ایالات متحده) بیش از ۵۰ درصد با استفاده از OSB انجام می شود. سهم CLT در ساخت و ساز هنوز اندک است، اما همچنان مورد توجهبوده و سرمایه گذاری در محصول هیچ نشانه ای از رکود تولید و مصرف را نشان نمی دهد. بررسی های انجام شده توسط محققان نشان می دهدتغییر در سیاست های مربوط به مقررات ساخت و ساز و بهرهوری انرژ ی و منابع می تواند از بسیاری جهات بر چشم انداز توسعه بازار EWP دراروپا تاثیر بگذارد. از مسائل اقتصادی، رقابت پذیری هزینه ها مهمترین پارامتر موثر بر چشم انداز آتی فراورده های چوبی مهندسی شده می باشد.تحقیقات جدید نشان می دهد اطمینان از ایمنی در برابر آتش در ساختمانهای با اسکلت چوبی ممکن است نگرش به ساخت و ساز با چوب رابهبود بخشد و تقاضای EWP را بیشتر کند. با توجه به بررسی های انجام شده می توان نتیجه گیری کرد، در کشورهایی که ساخت و ساز چوبیدر آنها به طور گسترد ه انجام می شود و نگرش مثبتی برای استفاده از چوب در بخش های مختلف وجود دارد فراورده های چوبی مهندسی شدهمی توانند از رشد بسیار بالایی برخوردار باشند.

Paper COI Code

This Paper COI Code is WOODCONF03_077. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1214847/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرادپور، پیام و کلانتری، امین،1399،بازار فعلی و چشم انداز آتی فرآورده های چوبی مهندسی شده (EWP)،The 3rd National Conference on Knowledge and Innovation in the Wood and Paper Industry،Tehran،https://civilica.com/doc/1214847

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,994
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support