Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اقتصادی و زیست محیطی تولید نیشکر در استان خوزستان

دومین همایش ملی صنعت و تجاری سازی کشاورزی
Year: 1400
COI: NCICA02_035
Language: PersianView: 209
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد محمدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی انرژی دانشگاه پیام نور تبریز
اسماعیل صیدی - استادیار گروه مهندسی کشاورزی دانشگاه پیام نور تبریز
کوروش اندکایی زاده - دانشجوی دکتری رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی انرژی دانشگاه شهید چمران اهواز

Abstract:

نیشکر کل گیاه مهم و استراتژیک در استان خوزستان است. نیشکر در ایران به خوزستان اختصاص دارد که از نظر اقلیمی برای کشت این گیاه مناسب می باشد. برداشت نیشکر به صورت سوخته و سبز انجام می شو. و در دو دهه اخیر انجام برداشت سبز رو به افزایش است. اصلی ترین محصول استحصال از نیشکر، شکر است که میزان آن با توجه به رقم ، شرایط جغرافیایی و اقلیمی متفاوت، و معمولا به ۱۲-۱۰ درصد می رسد. نیشکر یک گیاه مهم و استراتژیکی است که همواره برای تولید شکر و انرژی کشت می شود. کشت تجاری نیشکر در ایران، اغلب در استان خوزستان است و در سطحی بیش از ۱۲۰ هزار هکتار است و میانگین تولید این محصول در واحد سطح برابر با ۸۰ تن بر هکتار می باشد که بالاتر از میانگین جهانی است ولی در بین کشورهای تولیدکننده نیشکر در جایگاه بیستم (FAO-۲۰۱۶) قرار دارد. در این مقاله نتایج کار با توجه به دستری منابع موجود در این زمینه مشخص شد که انتخاب روش برداشت سبز و سوخته هرکدام مزایا و معایبی دارد که با توجه به هدف کار باید انتخاب شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCICA02_035. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1218180/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، احمد و صیدی، اسماعیل و اندکایی زاده، کوروش،1400،بررسی اقتصادی و زیست محیطی تولید نیشکر در استان خوزستان،2nd National Conference on Industry and Commercialization Agricultural،Ahvaz،https://civilica.com/doc/1218180

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 61,388
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support