ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر بازاریابی اخلاق مدار بر رفتار شهروندی ارباب رجوع در بیمه ایران شهر ایلام

Year: 1400
COI: ICMHSR08_035
Language: PersianView: 149
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جهان عبدی - استادیار، گروه مدیریت دانشگاه باختر ایلام، ایران
آرزو حق دوست - کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی ، دانشگاه باخترایلام، ایران

Abstract:

در عصر بازاریابی امروز، شرکتی که پایبند به اصول اخلاق بازاریابی نباشد موجب سلب اعتماد مشتری گردیده و در پی آن وفاداریمشتریان را تحت تاثیر قرار میدهد. هدف اصلی این تحقیق بررسی تاثیر بازاریابی اخلاق مدار بر رفتار شهروندی ارباب رجوعمی باشد. تحقیق حاضر بر اساس هدف، کاربردی است و بر اساس نوع روش نیز جزء تحقیقات توصیفی همبستگی می باشد که با رویکرد پیمایشی انجام شده است. جامعه آماری این تحقیق شامل مشتریان بیمه ایران در شهر ایلام می باشد که با توجه به اینکهآمار دقیقی از آنها در دست نیست، تعداد جامعه آماری نامحدود در نظر گرفته شده است. برای انتخاب نمونه نیز با توجه به جدولمورگان تعداد ۳۸۴ نفر بر اساس روش نمونه گیری هدفمند و در دسترس انتخاب شده اند. ابزار گردآوری داده ها در این تحقیقپرسشنامه استاندارد می باشد. جهت سنجش متغیر بازاریابی اخلاق مدار از پرسشنامه استاندارد لی و همکاران (۲۰۱۹) و برایسنجش متغیر رفتار شهروندی ارباب رجوع نیز از پرسشنامه استاندارد جینسو و همکاران (۲۰۲۰) استفاده شده است. رواییمحتوایی پرسشنامه ها توسط اساتید خبره و پایایی آنها نیز با استفاده از ضریب آلفای کرونباخ تائید شده است. برای تجزیه وتحلیل داده ها نیز از نرم افزار لیزرل استفاده شده است. نتایج نشان دادند که؛ بازاریابی اخلاق مدار بر رفتار شهروندی ارباب رجوعدر بیمه ایران در شهر ایلام تاثیر مثبت و معناداری دارد. همچنین نگرش مسئولانه، احساس همکاری و همدلی، دیدگاه ارزش مدارو مالکیت فکری و رازداری نیز بر رفتار شهروندی ارباب رجوع در بیمه ایران در شهر ایلام تاثیر مثبت و معناداری دارند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMHSR08_035. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1257037/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عبدی، جهان و حق دوست، آرزو،1400،بررسی تاثیر بازاریابی اخلاق مدار بر رفتار شهروندی ارباب رجوع در بیمه ایران شهر ایلام،8th International Conference on Management Research and Humanities in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1257037

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 471
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support