ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت احراز هویت در اینترنت اشیاء مبتنی بر ۵G با روش های سلسله مراتبی تکاملی

Year: 1400
COI: ELCM04_090
Language: PersianView: 16
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کامیار فقیرشاکر - کارشناسی پیوسته مهندسی فناوری اطلاعات، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، اصفهان، ایران

Abstract:

اینترنت اشیا به عنوان یکی از فناوری های قابل توجه با کاربردهای بالا، توانسته است زندگی انسان را تسهیل نماید. در اینترنت اشیا، دستگاه ها می توانند در یک حالت کاملا مستقل با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. این استقلال باعث شده است که شبکه اینترنت اشیا در برابر تهدیدات امنیتی مختلف آسیب پذیر باشد. با این حال، به دلیل این خودمختاری، برای مبادله داده ها بین دستگاه های اینترنت اشیا، نیاز به مکانیسم قابل اطمینان و ذخیره سازی مطمئن برای احراز هویت با حداکثر حریم خصوصی داده ها وجود دارد. همین طور به دلیل نیاز به میزان مصرف انرژی کمتر و بهبود معیارهای کیفیت خدمات، نیاز به استفاده از فناوری های ارتباطی با اینترنت اشیا، مسئله ای ضروری است. لذا ارائه ساختارهای مجتمع و اتصال به اینترنت های سریع تر با استانداردهای ۵G و LTE امری لازم است. از سویی دیگر برای بررسی مدیریت احراز هویت و حریم خصوصی داده ها، زنجیره بلوکی به عنوان یک پایگاه داده با حداقل پیچیدگی محاسباتی و انعطافی بالا ارائه شده اند که توانایی ایجاد درگاه هایی برای برقراری اشیا با اینترنت با مکانیزم دسترسی منظم و بهینه در استانداردهای ۵G و LTE را دارا می باشند. از این رو، این تحقیق به ارائه یک ساختار درگاه به صورت امن با حداکثر امنیت در احراز هویت و حریم خصوصی داده ها در محیط اینترنت اشیای متصل به ۵G می پردازد. استفاده از مکانیزم های رمزنگاری شامل DTLS و FSK به عنوان رویکرد اصلی مدنظر قرار گرفته است که در ساختار زنجیره بلوکی برای ارسال و دریافت داده ها در کاربردهای مختلف مورد استفاده واقع می گردد. رویکرد پیشنهادی به نام روش سلسه مراتبی تکاملی در مدیریت احراز هویت و حریم خصوصی داده ها (EHM-AP) نام گرفته است. بهبود کیفیت خدمات شامل تاخیر، گذردهی، احتمال تشخیص داده ها، احتمال تشخیص بخش های جا افتاده از داده و نرخ از دست دادن داده ها جهت مدیریت منابع درگاه در زمان احراز هویت مدنظر است که نتایج حاصل از عملکرد مناسب رویکرد پیشنهادی نسبت به روش های پیشین را نمایش می دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ELCM04_090. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1271637/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فقیرشاکر، کامیار،1400،مدیریت احراز هویت در اینترنت اشیاء مبتنی بر ۵G با روش های سلسله مراتبی تکاملی،Fourth International Conference on Electrical, Computer and Mechanical Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1271637

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,699
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support