ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سیستم هوشمند تشخیص عیب توربین های گازی

Year: 1400
COI: ICTI04_120
Language: PersianView: 104
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود عسکری - استادیار، جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، گروه پژوهشی برق

Abstract:

از آنجا که هرگونه عیب در توربین گازی و در عملیات و سامانه های کنترل و حفاظت آن، عواقب سنگینی را در پی خواهد داشت، تشخیص و شناسایی عیوب، مسئله ای بسیار مهم در توربین های گازی می باشد و با شناسایی و تشخیص خطای به موقع و تصحیح شرایط غیر نرمال، راندمان بالاتر و کارکردی ایمن تر به دست خواهد آمد. رویکرد مورد استفاده در این مقاله ترکیبی از تبدیل موجک و شبکه های عصبی- فازی تطبیقی می باشد. با تجمیع توانایی های این دو روش، میتوان سیستم تشخیص عیب هوشمندی ایجاد کرد که به اغتشاشات مقاوم باشد و با تشخیص به موقع و دقیق عیب های احتمالی، از ایجاد آسیب های جانی و مالی جلوگیری نماید. مدل عصبی- فازی تطبیقی برای تنظیم توابع عضویت فازی تاکاگی سوگنوی خود، نیاز به داده های آموزش دارد که این داده ها از مدل غیرخطی استخراج شده و سپس از طریق الگوریتم های یادگیری مبتنی بر شبکه های عصبی منجر به ایجاد مدل عصبی- فازی توربین گازی می گردد. در ادامه از اختلاف خروجی سیستم غیرخطی از مدل به دست آمده بر اساس شبکه های عصبی- فازی تطبیقی، با به کارگیری تبدیل موجک، سیگنال مانده به دست می آید. پس از آن، خروجی تبدیل موجک به یک شبکه عصبی پیش رو وارد گردیده تا بر اساس ویژگی های دینامیکی آن، به تشخیص نوع عیب پرداخته شود. جهت طبقه بندی عیب ها از الگوریتم عصبی- فازی تطبیقی بهره برده شده است. این سیستم تشخیص عیب، هر گونه تغییر و همچنین میزان انحراف خروجی ها را از وضعیت سالم آشکار سازی می کند. نتایج نشان می دهد که این روش قادر به تشخیص زود هنگام عیوب درتوربین گازی مورد بررسی می باشد که می تواند به نگهداری مقرون به صرفه و همچنین افزایش دسترسی و قابلیت اطمینان نیروگاه کمک کند.

Keywords:

سیستم های کنترل , تشخیص عیب , تبدیل موجک , شبکه عصبی فازی تطبیقی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICTI04_120. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1290867/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عسکری، مسعود،1400،سیستم هوشمند تشخیص عیب توربین های گازی،4th National Conference on New Technologies in Electrical and Computer Engineering،https://civilica.com/doc/1290867

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 6,394
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support