ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد تحلیل پوششی داده ها با در نظر گرفتن خروجی نامطلوب در ارزیابی مزارع کشاورزی

کاربرد تحلیل پوششی داده ها با در نظر گرفتن خروجی نامطلوب در ارزیابی مزارع کشاورزی
Year: 1400
COI: MANACC07_118
Language: PersianView: 165
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سحر ساسانی پور - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت صنعتی دانشکده کسب و کار واقتصاد ، دانشگاه خلیج فارس واحد بوشهر

Abstract:

اندازه گیری کارایی همیشه به دلیل اهمیت آن در ارزیابی عملکرد صنایع و سازمان ها در نظر گرفته می شود.روش های مختلفی برای ارزیابی عملکرد وجود دارد که در آن معیار کارایی واحدهای مورد مطالعه در مرز کار اقرار می گیرند. تحلیل پوششی داده ها یکی از رویکردهایی است که به عنوان یک روش غیر پارامتریک در نظرگرفته می شود ،اندازه نمونه می تواند یک مساله مهم در تعیین امتیازات بهره وری برای واحدهای ارزیابی , به‌طور تجربی , زمانی باشد که استفاده از ورودی ها و خروجی ها می تواند منجر به تعداد قابل توجهی از DMUsشود که به عنوان کارآمد رتبه بندی می شوند ( چارلز وهمکاران، ۲۰۱۹ ). در این مطالعه , مدل اندرسونپیترسون پیشنهاد شده که قادر به تخمین کارایی است که تعدادی از خروجی های DMUs نامطلوب و ورودی ها ثابت هستند . همچنین روشی برای مقایسه و تحلیل تولید مشابه بر مبنای معیارهایی که ۴ پارامتر به عنوان ورودی و ۲ پارامتر به عنوان خروجی های مطلوب و نامطلوب برای حل این مساله در نظر گرفته شده است و هر استان به عنوان واحدهای تصمیم گیری (DMUs) که یا به صورت کارا یا ناکارا طبقه بندی می شوند ، در نظر گرفته شده اند . تغییرات در ورودی ها و خروجی های هر DMU می تواند این طبقه بندی را تغییر دهد، تغیی در DMU ورودی ها و خروجی ها می تواند وضعیت DMU را به ناکارآمدی تغییر دهد و بالعکس .(شیرویه زاد، ۲۰۱۲). هدف اصلی این مقاله ارزیابی کارایی مزارع تولید پیاز قرمزدر ۱۵ استان ایران در بازه زمانی ۲۰۱۵-۲۰۱۴ است.

Keywords:

تحلیل پوششی داده ها (DEA) , ارزیابی عملکرد , کارایی , تولید , ورودی ها , خروجی های مطلوب ونامطلوب

Paper COI Code

This Paper COI Code is MANACC07_118. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1303749/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ساسانی پور، سحر،1400،کاربرد تحلیل پوششی داده ها با در نظر گرفتن خروجی نامطلوب در ارزیابی مزارع کشاورزی،7th International Conference on New Research in Accounting, Management and Humanities in the Third Millennium،Tehran،https://civilica.com/doc/1303749

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 3,773
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support