Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

راهکارهای کاهش پرخاشگری در بین دانش آموزان دوره ابتدایی

نخستین همایش ملی ایده های کاربردی در علوم تربیتی، روانشناسی و مطالعات فرهنگی
Year: 1400
COI: EPCS01_121
Language: PersianView: 158
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا غلامیان - دکتری برنامه ریزی درسی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد لامرد، لامرد، ایران
رضا فراشبندی - دکتری فلسفه تعلیم و تربیت، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اصفهان (خوراسگان)، اصفهان، ایران
زینب حبیبی دهنه سیری - کارشناسی ارشد گروه علوم تربیتی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد بوشهر، بوشهر، ایران
عباس فراشبندی - کارشناسی روانشناسی، کارمند مرکز مشاوره دانشگاه شیراز

Abstract:

هدف از انجام این مقاله راهکارهای کاهش پرخاشگری در بین دانش آموزان دوره ابتدایی می باشد که با استفاده از منابع کتابخانه ای و به روش توصیفی و تحلیلی به نگارش در آمده است. در ابتدا مفهوم پرخاشگری، علل رفتارهای پرخاشگرانه در کودکان، راه های مقابله با پرخاشگری مورد بحث قرار گرفت. پرخاشگری از جمله مشکلات رفتاری است که حاصل خانواده های مشکل دار و ساختار ناسالم و ارتباط نامطلوب والدین با فرزندان است و در این خانواده ها معمولا یک محرک استرس زا، مانند اعتیاد پدر، خشونت های فیزیکی و کلامی پدر و مادر و رابطه ناسالم اولیا با فرزندان ، شیوه های رابطه با فرزندان و امثال آن وجود دارد. پرخاشگری در کودکان پدیده ی شایعی است که به صورت های مختلف جسمی، عاطفی و تنش قابل توجه در آنها دیده می شود. اگرچه این مسئله بخشی طبیعی در روند رشد کودک شماست، اما از او انتظار می رود که در مدرسه احساساتش را کنترل و مدیریت کند. هرچه آموزش های شما در این زمینه از سن کمتری آغاز شود احتمال اینکه فرزندتان بتواند بر پرخاشگری اش غلبه کند بیشتر می شود. کودکانی که رفتار پرخاشگرانه دارند معمولا خودانگیخته، بی قرار و زودرنج اند. پژوهش های جدید می گویند که این مسئله با توانایی های گفتاری و طبیعت ذاتی بچه ها در ارتباط است. پرخاشگری موردی در کودک طبیعی است اما اگر به کرات یا بر طبق یک الگوی مشخص اتفاق بیفتد خطرناک خواهد بود. پرخاشگری معمولا از ناتوانی کودک شما درکنار آمدن با خشم، عوامل بیولوژیکی، بدرفتاری والدین یا کمبود مهارت های ارتباطی ناشی می شود. پرخاشگری به معنای حمله کردن و یا نزدیک شدن به چیزی است. این اصطلاح برپسبی است که دارای معانی چندگانه است و می توان آن را از ابعاد مختلف بررسی کرد. پرخاشگری دو جنبه متفاوت دارد، که یکی عینیت (عمل) و دیگری ذهنیت (احساسات) است. عینیت نشانگر این است که پرخاشگری رفتاری عملی،آشکار و خارجی است و ذهنیت حاکی از این است که پرخاشگری همراه با یک احساس درونی است، این احساس ترکیبی از افکار، هیجانات و گرایش های رفتاری است که به صدور رفتار پرخاشگرانه منجر می شود. به عبارت دیگر قبل از صدور رفتار پرخاشگرانه با راه اندازی افکار پرخاشگرانه، هیجان منفی خشم ایجاد می شود و فرد تمایل به بروز رفتار پرخاشگرانه پیدا می کند. بنابراین، با توجه به مطالب ارائه شده در این مقاله به بررسی راهکارهای کاهش پرخاشگری در بین دانش آموزان دوره ابتدایی پرداخته شد.

Keywords:

پرخاشگری , دانش آموزان دوره ابتدایی.

Paper COI Code

This Paper COI Code is EPCS01_121. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1318368/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غلامیان، رضا و فراشبندی، رضا و حبیبی دهنه سیری، زینب و فراشبندی، عباس،1400،راهکارهای کاهش پرخاشگری در بین دانش آموزان دوره ابتدایی،The First National Conference on Applied Ideas in Educational Sciences, Psychology and Cultural Studies،Bushehr،https://civilica.com/doc/1318368

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,022
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support