Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مساله زمانبندی اتاق های جراحی با رویکرد بیشینه سازی ترجیحات پزشکان و مدیریت بیمارستان مطالعه موردی: بیمارستان سعدی اصفهان

اولین کنفرانس ملی حسابداری و مدیریت
Year: 1392
COI: FNCAM01_506
Language: PersianView: 2,850
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهرداد باغبانی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد ، گروه مدیریت ، نجف آباد ، ایران
سعیده کتابی - استادیار گروه مدیریت ، دانشگاه اصفهان
آرزو عتیقه چیان - استادیار گروه مدیریت ، دانشگاه اصفهان

Abstract:

در عصر حاضر سیستم پزشکی از لحاظ موقعیتی در تغییر و دگرگونی زیادی بسر می برد که از آن جمله میتوان به سرعت در حال افزایش بیماران و پیر شدگی جمعیت و متتاسب با آن به افزایش سالخوردگان اشاره نمود. با عنایت به موانع فنی و محدودیت های منابع انسانی موجود در بیمارستان ها،سهم کثیری از بیماران را نمی توان فوراً تحت مداوا قرار داد و به طبع آن هرآن قدر که بیماران زمان بیشتری را منتظر مداوا قرار گیرند ، از میزان رضایت آنها از خدمات بیمارستان کاسته میشودو این در حالی است که در طرف دیگر بیمارستان ها و مخصوصا بیمارستان های دولتی از کسری بودجه عظیمی رنج می برندو این محدودیت باعث شده است که بیمارستان ها در جستجوی افزایش کارآیی سرویس پزشکی و کاهش هزینه خدمات طبی قرار گیرندو بایستی اشاره نمود که هدف این بیمارستان ها جز موازنه سازی و یکپارچه سازی بودجه چیزی نیست و همچنین با توجه به اطلاعات بدست آمده 70% مراجعات به بیمارستان ها برای اعمال جراحی بوده است و همچنین بیش از 15 % زمانهای تلف شده در بیمارستان ها مربوط به اتاق های جراحی بوده است که این مورد اهمیت اتاق عمل و بهره برداری صحیح استفاده از آن را بیش تر نمایان میسازد. اتاق عمل و بطور کلی بخش جراحی از حساسیت ویژه ای در بیمارستان برخوردار است. و بعنوان حیاتی ترین بخش در بیمارستان ها محسوب میشود. بنابراین کوچکترین نقص یا عدم رعایت برنامه مشخص و استانداردهای از پیش تعیین شده ، سبب بروز مشکلاتی خواهد شد.حال با این اوصاف میتوان اتاق عمل بیمارستان را به موتور بیمارستان تشبیه نمودزیرا که بسیاری از منابع بیمارستان ها مثل مدیران برنامه ریزی اتاق عمل، جراحان متخصصین بیهوشی، پرستاران و..... که احتمالا اهداف متفاوت و گهگاه متناقض هم دارندوابسته به اتاق عمل و در نهایت برنامه ریزی اتاق عمل هستند.هدف از این مقاله مساله زمانبندی اتاق های عمل با رویکرد بیشینه سازی جراحان و اختصاص زمانهای جراحی با توجه به ترجیحات بیمارستان و ود هریک از جراحان میباشد . از این رو مدلی به منظور زمانبندی آنها در جهت افزایش ترجیحات و کاهش زمانهای اضافه کاری ارایه گردید . بدین صورت که هریک از جراحان فارغ از گروههای جراحی و با توجه به زمانهای پیش بینی شده برای هریک از جراحی ها به انجام عمل در هریک از اتاق های جراحی مخصوص همان نوع عمل بپردازد. این مدل پیشنهادی تحت قالب یک مسئله با استفاده از داده های بدست آمده از بیمارستان سعدی اصفهان و با استفاده از نرم افزار لینگو حل میگردد

Keywords:

اتاق جراحی- برنامه ریزی خطی- دوره زمانی- روش تاپسیس- زمانبندی

Paper COI Code

This Paper COI Code is FNCAM01_506. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/221621/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باغبانی، مهرداد و کتابی، سعیده و عتیقه چیان، آرزو،1392،مساله زمانبندی اتاق های جراحی با رویکرد بیشینه سازی ترجیحات پزشکان و مدیریت بیمارستان مطالعه موردی: بیمارستان سعدی اصفهان،The First National Conference on Accounting and Management،Shiraz،https://civilica.com/doc/221621

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • کتابی س، "مسئله زمان بندی اعمال جراحی "، دومین کنفرانس ...
 • دانشگاه صنعتی شریف، انتشارات علمی، 22 مهر 1383 ...
 • کنفرانس ملی حسابداری و مدیریت 14 شهریور ماه 1392، شیراز- ... [Conference Paper]
 • قاسمی ف، فاطمی قمی م، "توالی عملیات و زمان بندی"، ...
 • #" _ _ _ &Industrial Engineering , Vol. 61, No. ...
 • Fei, H., Meskens, N., & Chu, C." A planning and ...
 • Testi A, Tanfani E, Torre G, "A three-phase approach for ...
 • _ _ 166(1), 91-108.2008 ...
 • Dexter, F., Macario, A. Traub, R. D., Hopwood, M., & ...
 • Hans EW, Wullink G, Van Houdenhoven M, Kazemier G "Robust ...
 • C ardeon, b .Demeulemee ster, &Belien, Operating room planning Operational ...
 • mix Patient؛ [12] VISSERS, J., ADAN, I. & BEKKERS, J. ...
 • JEBALI, A., ALOUANE, A. & LADET, P Operating rOOmS scheduling. ...
 • Lamiri M, Xie X., Dolgui A, Grimaud F; :A stochastic ...
 • Anastasia Romanyuk & Alexandra Silva, , "Optimization of an _ ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,629
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support