ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی مدل ریاضی ارزیابی و عملکرد وزارت صنایع و معادن بر اساس مدل AHP , TOPSIS و SAW

Year: 1384
COI: NCPM02_023
Language: PersianView: 3,994
This Paper With 53 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 53 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عادل آذر - عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس
محمدعلی داریانی - مدیر کل دفتر بهبود مدیریت و ارزیابی عملکرد
علی بنیادی نایینی - دانشجوی دوره دکتری مدیریت منابع انسانی دانشگاه شهید بهشتی (ره)

Abstract:

کیفیت و اثر بخشی مدیریت نظام اجرایی عامل حیاتی و مهم در تحقق برنامه های توسعه و کامیابی و رفاه ملت ها است، بالا بودن هزینه سازمانهای دولتی برای ارایه خدمات و محصولات گوناگون و تهیه و تامین این هینه ها از منابع عمومی که روز به روز محدودتر می شوند و پایین بودن اثر بخشی این سازمان ها، دولت ها را به این فکر انداخته است که تحقق اهداف سازمان را مورد توجه جدی قرار دهند. توجه به نتایج و تحقق اهداف، بهبود مستمر کیفیت خدمات و محصولات، تامین رضایت شهروندان و انجام هدفمند امور در سازمانهای دولتی توجه به مدیریت عملکرد را الزامی می نماید. بنابراین در پی احساس این ضرورت در راستای ارتقاء پاسخگویی دستگاه های اجرایی و نیز افزایش اعتماد عمومی نسبت به عملکرد سازمانهای اجرایی طراحی نظام جامع مدیریت عملکرد اجتناب ناپذیر می باشد. بر این اساس و در پی انجام مطالعات کتابخانه ای و الگوهای ارزیابی عملکرد در دیگر دولت ها، نسبت به ترسیم چشم انداز مدیریت عملکرد در وزارت صنایع و معادن تلاش نموده تا راهگشای تایید یا رد فرضیات مربوطه بر اساس دو سئوال اصلی تحقیق که به شرح زیر هستند باشد: 1- شاخص های اندازه گیری عملکرد وزارت صنایع و معادن کدامند؟ 2- مدل نهایی اندازه گیری عملکرد وزارت صنایع و معادن چگونه مدلی است؟ بنابراین با عنایت به در نظر گرفتن شاخص های ارزیابی عملکرد این وزارتخانه بر اساس نظر تصمیم گیرندگان و بر اساس تلفیق نتایج حاصل از سه روش فرایند تحلیل سلسله مراتبی (AHP) ، مجموع ساده و زین (SAW) و روش بیشترین نزدیکی به جواب ایده آل (TOPSIS) به ترکیب بهینه شاخص ها جهت اندازه گیری عملکرد این وزارتخانه دست یافتیم (حذف نه شاخص). در این بین تعیین میزان کارایی سه روش فوق بر اساس ضریب پراکندگی حاکی از برتری روش TOPSIS دارد. بنابراین با توجه به وجود رابطه همبستگی از نوع سلسله مراتبی و نه از نوع شبکه ای می توان گفت که مدل نهایی اندازه گیری عملکرد این وزارتخانه از نوع سلسله مراتبی بوده و نتایج حاصل از اندازه گیری عملکرد شاخص های بهینه پس از تعیین استانداردها، ضرایب اهمیت و درصد تحقق استاندارد هر شاخص مورد محاسبه قرار گرفته اند.

Keywords:

تصمیم گیری چند معیاره (MADM) ، روش فرایند تحلیل سلسله مراتبی (AHP) ، روش مجموع ساده و زین (SAW) ، روش بیشترین نزدیکی به جواب ایده آل (TOPSIS ) ، اندازه گیری عملکرد ، وزارت صنایع و معادن ، شاخص های اندازه گیری عملکرد

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCPM02_023. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/23871/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آذر، عادل و داریانی، محمدعلی و بنیادی نایینی، علی،1384،طراحی مدل ریاضی ارزیابی و عملکرد وزارت صنایع و معادن بر اساس مدل AHP , TOPSIS و SAW،2nd National Conference on Performance Management،Tehran،https://civilica.com/doc/23871

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • بنیادی نائیی، علی؛طراحی مدل ریاضی اندازه گری عملکرد وزارت صنایع ...
 • جموعه کتب هفت برنامه قول در نظام اداری کشور، برنامه ...
 • طراحی نظام ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی کشور، [تهران]: دانشگاه تربیت ...
 • اصغرپور، حمدجواد. تصمیم‌گیری‌ها ی چند معیاره . [تهران]: انتشارات دانشگاه ...
 • آذر، عادل؛ معماریانی، عزیزالله. « AHP تکنیکی نوین برای تصمیم‌گیری ...
 • آذر، عادل ؛ رجب‌زاده، علی .تصمیم‌گ‌ری کاربری (رویکرد .(MADM [تهران] ...
 • آذر، عادل ؛ مومی، منصور. آمار و کاربرد آن در ...
 • قدسی‌پور، سیدحسن. فرآیند قلیل سلسله مراتی ، AHP [تهران]: نشر ...
 • _ عادل آذر، علی رجب‌زاده، تصمیم‌گری کاربردی (رویکرد) (MADM تهران:نگاه ...
 • شاره 1901/63236 به تصویب شورای _ اداری رسیده است . ...
 • این شاخص کلی که برگرفته از بند _ قسمت ب ...
 • Sarkis, Joseph ; Sundarraj. R.P." Managerial issues in locating a ...
 • Wang, Ben-Jeng ; Hsu, Maw-Yang." Application of the Analytical Network ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 29,155
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support