Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پردازش داده های زلزله با روش FTA

Year: 1372
COI: ISEP08_027
Language: PersianView: 1,916
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد کاوه ای - کارشناس ارشد شهرداری تهران
محمدکمال قاسم العسگری - استاد دانشکده صنعت نفت اهواز

Abstract:

با روش FTA لرزه نگاشت های مختلف با زمان تناوب متفاوت که به وسیله دستگاه های زلزله نگار دور و نزدیک ثبت شده اند، دقیق تر پردازش و بازسازی می شوند.بدین معنی که ابتدا لرزه نگاشت را به صورت رقمی تبدیل نموده و از طریق تبدیل لرزه نگاشت به حوزه فرکانس زمان به بررسی فازهای زلزله پرداخته می شود. با روشهای متداول قبلی فازهای موجود در لرزه نگاشت ها را تقریبا می توان شناسایی و جداسازی کرد، ولی روش دقیق تری که برای شناسایی و جداسازی فازهای مشهود زلزله در این پایان نامه ارائه شده است، کاربرد F.T.A درحوزه فرکانس – زمان با استفاده از فیلتر زمان – فرکانس است. روش بدین صورت عمل می کند که ابتدا طیف فوریه لرزه نگاشت را در حوزه فرکانس بررسی نموده و ازحوزه فرکانس به حوزه فرکانس – زمان تبدیل می نماید که در این حوزه فازها به صورت نقشه دو بعدی روی صفحه کامپیوتر پس از محاسبه نمایش داده می شود. با استفاده از فیلتر مخصوصی به نام زمان – فرکانس فیلتر، که پنجره آن در فرکانس های ثابتی با زمان تغییر می کند، فازها جداسازی می شوند. این کار تا مرحله ای تکرار می شود که لرزه نگاشت مورد نظر، کاملاً شناسایی و جداسازی فازها انجام شود و از فازهای ناخواسته کاملاً مبراگردد. سپس فازهای جداشده را با روش معکوس دو بعدی از حوزه فرکانس – زمان به حوزه زمان منتقل نموده و مدل سازی می شوند. این تکنیک برای شناسایی و جداسازی امواج زلزله بسیار با اهمیت است و با استفاده از آن می توان فازهای مورد نظر در لرزه مگاشت را به خوبی مدل سازی نمود. استفاده از این گونه روشهای دقیق تر، در امر جداسازی و بازسازی امواج زلزله مهم ترین قدم در پردازش دقیق داده های زلزله برای شناسایی پوسته زمین و مدل سازی آنها است.

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISEP08_027. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/30090/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاوه ای، محمد و قاسم العسگری، محمدکمال،1372،پردازش داده های زلزله با روش FTA،8th International Seminar on Earthquake Prognostics،Tehran،https://civilica.com/doc/30090

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 1,760
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support