ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عملکرد هیدرولیکی سرریز اوجی با قوس در پلان و دیواره متقارب

Year: 1393
COI: JR_JERCE-1-2_003
Language: PersianView: 535
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی فروردی خور - دانش آموخته کارشناسی ارشد، گروه مهندسی عمران، دانشگاه سیستان و بلوچستان
مجتبی صانعی - دانشیار، گروه مهندسی رودخانه و سواحل، پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری
مهدی اژدری مقدم - دانشیار، گروه مهندسی عمران، دانشگاه سیستان و بلوچستان

Abstract:

ساخت سازه سرریز هزینه های بسیار بالایی را برای پروژه تعریف می کند. در تحقیق حاضر به مدل فیزیکی سرریز سد گرمی چای که از نوع اوجی با قوس در پلان و دیواره های متقارب به سمت پایین می باشد. به نحویکه طول مؤثر خود را از تاج تا پنجه چندبرابر کاهش می دهد پرداخته شده است. این آزمایش ها در پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری انجام گردید. در این مرحله مدل فیزیکی با مقیاس 1.50 از طرح نمونه ی واقعی مورد آزمایش قرار گرفت. مدل سرریز با استفاده از جنس پلی اتیلن که ضد آب می باشد. ساخته شد و برای ساخت دیواره ها و کانال از پلکسی کلاس استفاده گردید. آزمایش ها به ازای 8 دبی مختلف شامل مقادیر 25%، تا 150% دبی طراحی معادل نمونه واقعی در طبیعت انجام گردید. سرریز عملکرد مناسبی را تا دبی طراحی از خود نشان می داد. به تدریج با افزوده شدن دبی، کارایی سرریز کاهش پیدا کرده، به گونه ای که سرریز به طور کامل مستغرق گردید و کانال پایین دست کنترل کنند، دبی عبوری شد. با افزایش دبی فشار در تاج کاهش و در شوت و پنجه در حال افزایش گزارش گردید. به ازای دبی های بالاتر و مستغرق شدن سرریز با تغییر رژیم جریان روی سرریز از فوق بحرانی به زیر بحرانی فشار افزوده گردید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JERCE-1-2_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/369812/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فروردی خور، علی و صانعی، مجتبی و اژدری مقدم، مهدی،1393،عملکرد هیدرولیکی سرریز اوجی با قوس در پلان و دیواره متقارب،https://civilica.com/doc/369812

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,547
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support