Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی موانع شایسته سالاری در سازمان ها مورد مطالعه، کارکنان دانشگاه دولتی ایلام

Year: 1394
COI: NCPIM01_101
Language: PersianView: 1,622
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد ایدی - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام واحد علوم و تحقیقات، گروه مدیریت
محسن پیرزادیان - کارشناس ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام واحد علوم و تحقیقات، رشته مدیریت بازرگانی
احسان نامدار جویمی - کارشناس ارشد دانشگاه ایلام، رشته مدیریت بازاریابی

Abstract:

هدف از انجام این تحقیق بررسی موانع شایسته سالاری در سازمان است. هدف، کاربردی و از نظرماهیت، توصیفی و از نظر روش، پیمایشی می باشد. نرم افزارهای مورد استفاده در این تحقیق spss 12 و lisrel 1.2 می باشد. جامعه مورد بررسی در این تحقیق شامل کارکنان دانشگاه دولتی ایلام است که جمعیتی بالغ بر 281 )صد و هشتاد( نفر دارد. نمونه گیری در این تحقیق به روش تصادفی ساده است و تعداد نمونه با استفاده از جدول کرجسی مورگان و فرمول کوکران برابر با 211 نفر می باشد. در این راستا هشت فرضیه شکل گرفته است که تاثیر عواملی همچون خویشاوند گرایی- بی توجهی به ابتکار – بی توجهی به زیردستان- زمینه سازی تبعیض خدمات- توسعه سازمان غیر رسمی – فرهنگ سابقه گرایی-تمرکزگرایی – عدم توجه به تخصص بر شایسته سالاری بررسی شد. تمامی فرضیات مودر تایید قرار گرفتندو تمامی عوامل تاثیری منفی با شایسته سالاری داشتند که نشان دهنده این است که این موانع میتوانند به عنوان موانع شناخته شود. میزان این فرضیات به ترتیب برابر با -0.73و-0.43و-0.84و-0.76و-0.61و-0.58و-0.43و-0.52 می باشد این یافته ها نشان دهنده ان است که خویشاوندگرایی و پارتی بازی در سازمان باعث می شود که افراد متخصص و شایسته نتوانند به سمت های مناسب خود دست یابند و افرادی با عدم شایستگی و لیاقت ان کار به کار گماشته شوند و از این رو ان افراد هم نمیتوانند کارهای محوله را به درستی انجام دهند و از این رو سازمان درگیر عدم بهره وری و ناکارامدی و عدم اثربخشی خواهد شد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCPIM01_101. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/374512/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ایدی، محمد و پیرزادیان، محسن و نامدار جویمی، احسان،1394،بررسی موانع شایسته سالاری در سازمان ها مورد مطالعه، کارکنان دانشگاه دولتی ایلام،National Congress of Pivotal Issues in Management ،Gorgan،https://civilica.com/doc/374512

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • ابیلی، خدایار و دیگران، (1383، میزگرد، شایسته سالاری، ستر حضور ...
  • ابیلی، خدایار، (1384)، ضرورت بحث درباره توسعه شایسته سالاری در ...
  • احمدی، علی عسگر، (1380)، به سوی شایسته سالاری در مدیریت ...
  • اشرفی، خیراله، (1384)، مفاهیم و اهمیت به کارگیری شایسته سالاری ...
  • الوانی، سید مهدی، (1372)، مباحث ویژه در مدیریت دولتی، انتشار ...
  • الوانی سید مهدی، (133)، مدیریت عمومی، نشر نی _ ...
  • باتمانی، فردین، ستاری، صدرالدین، (1384)، زیر ساخت های لازم برای ...
  • تصدیقی، محمد علی، (1383) چالش های فراروی توسعه دانش و ...
  • جمشیدی، مینا، پوریوسفی، یزدان _ (1383)، شایسته سالاری در سازمان ...
  • حق پناه، رضا، (1380)، شایسته سالاری در نظام علوی _ ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,983
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support