Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عوامل موثر بر جذب و بکارگیری نیروی انسانی شایسته در آموزش و پرورش آذربایجان غربی

Year: 1394
COI: NCTMH01_384
Language: PersianView: 4,280
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

توحید معصوم زاده - کارشناس ارشد ، مدیریت دولتی (مدیریت منابع انسانی) ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد
عبداله ملائی - کارشناس ارشد ،مدیریت دولتی (مدیریت منابع انسانی) دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی

Abstract:

هدف پژوهش، بررسی عوامل موثر بر جذب وبکارگیری نیروی انسانی شایسته در آموزش و پرورش می باشد.در این تحقیق سعی شده است ابتدا برپایه مطالعات انجام گرفته محققان و سپس از طریق مصاحبه، عواملی را که باعث ترغیب افراد به استخدام در آموزش و پرورش می شوند، شناسائی شده و اثر آنها در روی افراد برای جذب در آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی مورد بررسی قرار گرفته و تعیین شوند.در تحقیق مورد نظر عوامل موثر شامل میزان پرداختها ، امکانات رفاهی کافی، وجود امکان ترقی و رشد تحصیلی و شغلی، پرانگیزه و چالشی بودن شغل معلمی، دستیابی به شغل رسمی و سازمانی، موقعیت اجتماعی شغل معلمی می باشد که متغیرهای مستقل در نظر گرفته شده اند و متغیر وابسته عبارت است از جذب و بکارگیری نیروی انسانی شایسته. تحقیق دارای یک متغیر وابسته و شش متغیر مستقل می باشد. روش تحقیق از طریق مطالعات نظری کتابخانه ای و مطالعات تجربی به وسیله پرسشنامه و مصاحبه می باشد. در این تحقیق ابتدا تاریخچه آموزش و پرورش وسپس طی مطالعات نظری نیازها مورد مطالعه واقع شده اند و سپس نظریات دانشمندان که در این خصوص اظهار نظر کرده اند و روشهای کارمندیابی ،جذب ،گزینش و عوامل موثر بر آن مورد بحث واقع شده اند. دراین تحقیق سلسله مراتب نیازها ی مازلو مبنای تحقیق قرار گرفته است پرسشنامه بصورت محقق ساخته با 25 سوأل بسته- پاسخ میباشد که مقیاس مورد استفاده،طیف لیکرت پنج گزینه ای است.جامعه ی آماری مورد بررسی در این تحقیق آموزگاران و دبیران شاغل در مقاطع ابتدایی و متوسطه ی شهرستان نقده می باشد که دارای وضعیت استخدام رسمی وپیمانی می باشند. حدود تقریبی جامعه آماری مشغول در آموزش و پرورش نقده 1300 نفر می باشد که 750 نفر مرد و 550 نفر زن می باشند .پرسشنامه در بین 150 نفر از معلمین رسمی شهرستان توزیع شد که در آخر 120 پرسشنامه جمع آوری شد.نتایج تحقیق نشان دادند که بین جذب نیروی انسانی شایسته و عوامل حقوق ومزایا، تسهیلات و امکانات رفاهی وامکان ارتقای تحصیلی وشغلی ارتباط معناداری وجود ندارد و بین جذب نیروی انسانی شایسته و عوامل ماهیت شغل معلمی،موقعیت اجتماعی معلمی و دسترسی سریع به شغل رسمی و سازمانی ارتباط معناداری وجوددارد ونتیجه گرفته می شود که حقوق ومزایای فعلی،تسهیلات وامکانات رفاهی ارائه شده به معلمین وفقدان فرصت ارتقای شغلی وتحصیلی از موانع عمده وموثر در جذب نیروی انسانی شایسته به آموزش وپرورش استان آذربایجان غربی می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCTMH01_384. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/399107/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
معصوم زاده، توحید و ملائی، عبداله،1394،عوامل موثر بر جذب و بکارگیری نیروی انسانی شایسته در آموزش و پرورش آذربایجان غربی،National Conference on the Third Millennium and Humanities،Shiraz،https://civilica.com/doc/399107

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • امیری، ا، ‌جذب نیروی انسانی متخصص یا حفظ آن، تازه ...
 • بست، جان، 1371، روشهای تحقیق در علوم تربیتی، ترجمه پاشا ...
 • پیوندزنی، عفت، 1381، پایان نامه ی کارشناسی ارشد ...
 • جلالی، سیدحسین، 1381، پایان نامه ی کارشناسی ارشد ...
 • دانش فرد، کرم اله، 1373، پایان نامه ی کارشناسی ارشد ...
 • اور، علی، 378، تازه های روش تحقیق، گردهمائی اعضای هیئت ...
 • سعادت، اسفندیار، 386 1، مدیریت منابع انسانی، سمت، ص58 ...
 • مدی، عبداله، بررسی عوامل مرتبط با نگهداشت نیروی متخصص در ...
 • نادری، ‌عزت اله، سیف قی، مریم، 1380، روشهای تحقیق در ...
 • نویدی، احد، راههای ارتقای منزلت اجتماعی معلمان، فصلنامه تعلیم و ...
 • Alan Smithers and Pamela Robinson Factors Affecting Teachers Decisions to ...
 • Linda Sturman Contented and Committed A survey of quality of ...
 • Sow Hup Chan & Oi Mei Kuok (2011): A Study ...
 • Vicki Wallock Okerlund, Paul B Jackson and Robert J Parsons ...
 • Yavitz, Boris(1998); "Human Resources in Strategic Planning" in Eli Ginzberg ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

1.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 0
3 0
2 0
1 1
نقد پژوهشگران در مورد Paper عوامل موثر بر جذب و بکارگیری نیروی انسانی شایسته در آموزش و پرورش آذربایجان غربی
فهیمه (1399/10/16): این مقاله واقعا به کار بنده نیومد

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,175
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support