ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی و تحلیل اثر زاویه فرود و شکل اهداف در تصاویر SAR

Year: 1395
COI: JR_SEPEHR-25-98_009
Language: PersianView: 279
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجتبی بهزاد فلاح پور - دانشجوی دکتری رشته برق - مخابرات، دانشگاه صنعتی مالک اشتر- نویسنده مسیول
حمید دهقانی - استادیار، دانشگاه صنعتی مالک اشتر
علی جباررشیدی - دانشیار مجتمع دانشگاهی برق و الکترونیک دانشگاه صنعتی مالک اشتر
عباس شیخی - استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز

Abstract:

عوامل تاثیرگذار در تصاویر SAR را می توان به پنج دسته کلی رادار، سکوی حامل رادار، کانال، ناحیه تصویربرداری و بخش پردازش داده های خام تقسیم نمود. در هر کدام از این عوامل، پارامترهای متنوع فیزیکی، ساختاری، سخت افزاری و نرم افزاری تاثیرگذار بوده، به گونه ای که می توان نقش هر کدام را در تصویر تشکیل شده نهایی مشاهده کرد. مدلسازی، تحلیل و در مجموع شناخت اثر هرکدام از این پارامترها، درک بهتری از نحوه عملکرد سامانه اهی تصویربرداری SAR ایجاد می کند و از این منظر، نه تنها گام مهمی در جهت طراحی و ساخت این نوع سامانهها خواهد بود، بلکه امکان تفسیر و تحلیل این نوع تصاویر را نیز فراهم می آورد. برای این منظور در مقاله حاضر اثر زاویه فرود و شکل اهداف که جزء پارامترهای رادار و ناحیه تصویربرداری می باشند، در تصاویر SAR شبیه سازی می گردد. اشکال به کار گرفته شده در این شبیه سازی استوانه، مخروط و مکعب هستند که در دنیای واقعی بیانگر ساختمان ها، سوله ها، تنه های درخت و ... می باشند، لذا از فراوانی زیادی در تصاویر SAR برخوردارند. همچنین برای جامع تر بودن نتایج، زوایای فرود مختلف 30، 40، 45، 50 و 60 درجه برای شبیه سازی انتخاب شده اند. با این شبیه سازی و تحلیل نتایج حاصل از آن، الگوی رفتاری اشکال هندسی فوق در زوایای فرود مختلف از منظر سامانه های تصویربرداری SAR استخراج می شود و بدین ترتیب گام مهمی در جهت شناسایی و تشخیص اشکال مختلف که یکی از موضوعات بسیار مهم در تفسیر تصاویر SAR محسوب می گردد برداشته خواهد شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SEPEHR-25-98_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/589061/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهزاد فلاح پور، مجتبی و دهقانی، حمید و جباررشیدی، علی و شیخی، عباس،1395،شبیه سازی و تحلیل اثر زاویه فرود و شکل اهداف در تصاویر SAR،https://civilica.com/doc/589061

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 8,768
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support