ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل مدیریت ریسک و بحران مخاطرات محیطی و محیط زیست استان لرستان

Year: 1392
COI: JR_GEH-2-1_007
Language: PersianView: 257

Authors

حسین نگارش - دانشیار جغرافیای طبیعی دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان، ایران
یاسمن یاری - دانشجوی کارشناسی ارشد مخاطرات محیطی دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان، ایران

Abstract:

مدیریت در حوادث غیر منتظره با محور دانایی ترکیبی از علم و هنر و عمل است و برنامه ریزی ابزاری است که ما را از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب می رساند. لذا اولین قدم برای برنامه ریزی صحیح تبیین و شناخت وضعیت موجود می باشد که نیاز به واقع بینی دارد تا خوش بینی، آنچه که امروزه بعنوان مخاطرات طبیعی از آن یاد می شود در برنامه ریزی استان لرستان در کنار توانمندی ها جای می گیرد، عموما نتیجه عملکرد نادرست و ارتباط نامتعادل انسان با طبیعت است، از این رو به کمک مطالعات کتابخانه ای و مشاهدات میدانی مخاطرات محیطی و زیستی در سطح استان شناسایی شد و با بهر ه گیری از تکنیک SOWT نقاط ضعف ، نقاط قوت، تهدیدات و فرصتهای مخاطرات در قالب ماتریس SOWT طراحی شد و با نظرسنجی از 30 نفر از مسیولین عوامل و استراتژی ها رتبه بندی شد. با ترکیب عوامل چهارگانه در تولید استراتژی های (ST،SO،WT،WO)، استراتژی ها بدین شکل رتبه بندی شدند: استراتژی های WT با میانگین 7/18 در رتبه اول، استراتژی های WO با میانگین 7/04 در رتبه دوم، استراتژی های ST با میانگین 6/77 در رتبه سوم و استراتژی های SO با میانگین 6/63 در رتبه چهارم قرار دارند. نتایج این تحقیق را می توان در مدیریت ریسک و بحران مخاطرات محیطی و زیستی مورد استفاده قرار داد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_GEH-2-1_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/629534/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نگارش، حسین و یاری، یاسمن،1392،تحلیل مدیریت ریسک و بحران مخاطرات محیطی و محیط زیست استان لرستان،https://civilica.com/doc/629534

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,562
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support