ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رابطه بین کیفیت کنترل های داخلی و مدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

Year: 1396
Publish place:
COI: AMEM01_224
Language: PersianView: 605
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عماد رضایی - استادیار و عضو هییت علمی گروه حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر
راحیل امیری نیک - دانشجوی ارشد حسابداری ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملایر

Abstract:

گسترش ورشکستگی شرکت های بزرگ و بین المللی از جمله انرون و ورلدکام به دنبال تقلب های گسترده صورت گرفته در این شرکت ها، منجر به ایجاد این باور عمومی گردیده است که مدیریت سود توسط مدیران به صورت فرصت طلبانه بوده و به منظور دستیابی به منافع شخصی مدیران (به جای منافع سهامداران) انجام می شود. تقویت این باور عمومی در مورد مدیریت سود از این واقعیت نشات می گیرد که قانون گذاران معیارهایی را برای مبازره با مدیریت سود پیشنهاد کرده اند که از آن جمله می توان به قانون ساربین اکسلی اشاره نمود. مقررات کمیسون بورس اوراق بهادار آمریکا (SEC) در قالب بخش 404 قانون ساربینز اوکسلی مدیریت شرکت را ملزم می دارد تا تغییرات مهم در کنترل های داخلی ناظر بر گزارشگری مالی را که طی 3 ماهه آخر سال رخ داده است، افشا کند و براساس بند 302 این قانون، مدیریت باید در گزارش سه ماهه و سالانه تمام نقاط ضعف موجود در کنترل داخلی را افشا کند. هدف اصولی از انجام این پژوهش، بررسوی رابطه بین کیفیت کنترل های داخلی و مدیریت سوود می باشد. جامعه آماری پژوهش کلیه شرکت های پذیرفته شوده در بورس اوراق بهادار تهران می باشد. حجم نمونه برابر 112 شرکت بوده که از روش حذفی سیستماتیک برای دوره زمانی 1390 تا 1394 انتخاب شده اند. نتایج حاکی از آن است که بین کیفیت کنترل های داخلی و مدیریت سود رابطه معنی داری وجود دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AMEM01_224. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/660522/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضایی، عماد و امیری نیک، راحیل،1396،بررسی رابطه بین کیفیت کنترل های داخلی و مدیریت سود در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،اولین همایش حسابداری،مدیریت و اقتصاد با رویکرد پویایی اقتصاد ملی،Malayer،https://civilica.com/doc/660522

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,946
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support