ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تناسب چرخه حیات سازمان و رهبری؛ راه حلی برای موفقیت در چرخه حیات سازمان

Year: 1396
COI: MEAH01_086
Language: PersianView: 347
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میرعلی سید نقوی - دانشیار گروه مدیریت دولتی، دانشکده مدیریت، دانشگاه علامه طباطبایی
عبدالله توکلی - دانشیار پژوهشکده علوم اجتماعی، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، قم
حسین آذری - کارشناسی ارشد مدیریت دولتی، دانشکده مدیریت، دانشگاه تهران
داود افروز - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دولتی، دانشکده مدیریت، دانشگاه تهران

Abstract:

بیشتر پژوهش هایی که در چند دهه گذشته انجام شده به روشنی از این موضوع حمایت می کند که در بین تیوری های رهبری، یک بهترینی وجود ندارد. مدیران موفق و اثر بخش باید نوع رهبری خود را با اقتضایات وضعیت وفق بدهند. با وجود تنوع تیوری های رهبری ارایه شده کدامیک برای سازمان ها مناسب هستند یک روش برای حل این مشکل بکارگیری نوع رهبری، متناسب با چرخه ی حیات سازمان است که مقاله حاضر به این موضوع پرداخته است. این مقاله در ابتدا چیستی رهبری و انواع آن را مورد بررسی قرار داده و به تعاریف معروف در زمینه رهبری می پردازد. پس از مرور اجمالی بر تیوری های رهبری، به چرخه حیات سازمانی می پردازد. در بخش بعدی با استفاده از ادبیات موجود در حوزه رهبری و چرخه حیات سازمانی به تطبیق انواع رهبری ها با مراحل 5 گانه چرخه حیات سازمانی می پردازد. بررسی ها نشان داد که برای موفقیت در چرخه حیات سازمانی در مراحل کارآفرینی، شکل گیری اولیه، رسمیت و کنترل، پیچیدگی و افول به ترتیب باید از رهبری تحول آفرین، رهبری رابطه مدار، رهبری عملگرا، رهبری مشارکتی و رهبری کاریزماتیک استفاده کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MEAH01_086. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/674916/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سید نقوی، میرعلی و توکلی، عبدالله و آذری، حسین و افروز، داود،1396،تناسب چرخه حیات سازمان و رهبری؛ راه حلی برای موفقیت در چرخه حیات سازمان،Fourth Global Conference on Iran and World New Researches in Management, Economics, Accounting and Humanities،Shiraz،https://civilica.com/doc/674916

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,697
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support