ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تفاوت نسلی میان مادران و دختران: بررسی عوامل موثر بر تفاوت نگرش آنها بهارزش های مربوط به خانواده

Year: 1392
COI: JR_QJSD-4-14_003
Language: PersianView: 202
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عذرا جاراللهی - دانشیار جامعه شناسی دانشگاه علامه طباطبایی
مینو صدیقی کسمایی - کارشناسی ارشد مطالعات زنان دانشگاه علامه طباطبایی

Abstract:

مسیله اصلی در این مقاله شناخت عوامل موثر بر تفاوت نگرش دختران و مادران شان به ارزش های مربوط به خانواده است جهت پشتوانه تیوریک تحقیق از نظریات تاریخی نسلی مارگارت مید و کارل مانهایم استفاده شده است براین اساس چهار متغیر مستقل شامل تفاوت سنی مادر و دختر، تفاوت سطح تحصیلات آنها، تفاوت در میزان استفاده از رسانه های جمعی اینترنت و ماهواره و تفاوت در میزان دینداری شان در نظر گرفته شده اند. جامعه آماری در این تحقیق دختران دانشجویی دانشکده های گوناگون دانشگاه علامه طباطبایی و مادران شان بودند. حجم نمونه 260 دختر محاسبه شده ونمونه گیری به روش سهمیه ای از دانشکده های گوناگون صورت گرفته بود. جهت اجرای تحقیق از روش پیمایش استفاده شده و ابزار گردآوری اطلاعات پرسشنامه بوده است و برای تحلیل داده ها در SPSS از کندال tau-b و tau-c استفاده شده است اعتبار ابزار اندازه گیری صوری است و پایایی آن از طریق آزمون ازمون مجدد ارزیابی شده است. از میان چهار متغیر بررسی شد، تنها تفاوت در میزان دینداری مادر و دختر رابطه معناداری را نشان داده است به این ترتیب که هر چه تفاوت در میزان دینداری مادر و دختر بیشتر باشد، تفاوت نگرش انها به ارزش های مربوط به خانواده نیز افزایش می یابد با بررسی اثر متغیر کنترل پایگاه اقتصادی و اجتماعی بر روی رابطه تفاوت در میزان دینداری و تفاوت نگرش به ارزش های مربوط به خانواده، این رابطه در پایگاه اقتصادی اجتماعی متوسط و بالا، همچنان معنادار باقی می ماند.

Keywords:

مادران و دختران , ارزش های مربوط به خانوادهف نسل , شکاف نسلی , تفاوت های نسلی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_QJSD-4-14_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/683880/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جاراللهی، عذرا و صدیقی کسمایی، مینو،1392،تفاوت نسلی میان مادران و دختران: بررسی عوامل موثر بر تفاوت نگرش آنها بهارزش های مربوط به خانواده،https://civilica.com/doc/683880

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,871
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support