Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی مدل فرهنگ سازمانی هافستد بر مبنای منطق فازی

Year: 1396
Publish place:

COI: ACONF03_455
Language: PersianView: 396
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اقدم محمدلو - دانشجوی دکترای مدیریت منابع انسانی واحد قزوین
عباسعلی جعفری - کارشناسی ارشد تاریخ
مرتضی عظیمی - دانشجوی کارشناسی ارشد بازرگانی

Abstract:

تاثیر فرهنگ در سطح ملی ، دیر زمانی است که شناخته شده است. ولی واژ ه فرهنگ سازمانی، واژه بسیار جوانی در ادبیات مدیریت است. فرهنگ سازمانی شمشیری دو لبه است. ازیک سو بستری است که دستیابی به اهداف سازمانی را تسهیل می کند. لبه دوم فرهنگ سازمانی می تواند سدی باشد بر سر اعمال تغییرات در سازمان. در این مقاله با استفاده از ریاضیات فازی مدلی برای فرهنگ سازمانی ارایه گردیده است. در مرحله اول یک سیستم فازی طراحی شده است که در آن سیستم، ورودی های ابعاد فرهنگی هافستد شامل فاصله قدرت، ابهام گریزی، مردگرایی/ زن گرایی و فردگرایی/ جمع گرایی می باشد و خروجی ها، مدل های فرهنگ سازمانی است که شامل فرهنگ دیوان سالاری، فرهنگ ارگانیک، فرهنگ مشارکتی و فرهنگ قبیله ای می باشد. در مرحله دوم ورودی ها و خروجی ها در سیستم افراز بندی شده و به اعداد فازی تبدیل می شوند و در مرحله سوم قوانین استنتاج بیان می شوند و در مرحله چهارم فازی زدایی انجام می گیرد و در نهایت رفتار متغیرها در سه روش مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. در نهایت مدل سیمولینک فرهنگ سازمانی هافستد بر مبنای سیستم فازی ارایه می گردد.

Keywords:

فرهنگ , مدل فرهنگ هافستد , تیوری مجموعه های فازی , سیستم خبره

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACONF03_455. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/693983/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدلو، اقدم و جعفری، عباسعلی و عظیمی، مرتضی،1396،طراحی مدل فرهنگ سازمانی هافستد بر مبنای منطق فازی،سومین کنفرانس بین المللی مدیریت،حسابداری و اقتصاد دانش بنیان با تاکید بر اقتصاد مقاومتی،Tehran،https://civilica.com/doc/693983

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,939
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support