Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد داده کاوی در تشخیص و پیش بینی هوشمند عیوب

Year: 1387
COI: IDMC02_155
Language: PersianView: 2,044
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی یوسفی طزرجان
سعید رمضانی - دومین کنفرانس ملی داده کاوی ایران - دانشگاه امیرکبیر
فاطمه رنجبر

Abstract:

نگهداری وتعمیرات مبتنی بر شرایط (CBM) و مدیریت پیشگیری و سلامت (PHM) در خلال سالهای اخیر به عنوان فناوری های چشمگیری که تاثیر عمیقی بر فعالیتهای مربوط به نگهداری و تعمیرات در حوزه های نظامی و تجاری دارند، ظهور یافته اند. در واقع اکنون ما شاهد یک نوع تغییر موضع حقیقی در روش طراحی، پایش و نگهداری و تعمیرات سیستمهای پویای پیچیده (اعم از وسایل هوانوردی و فضانوردی، سیستمهای حمل و نقل دریایی، فرایندهای صنعتی و ساخت و تولید) هستیم. تشخیص و پیش بینی عیوب، تعیین باقیمانده عمر مفید اجزای سیستم ، همچون تجهیزات لجستیکی که نیازمند نگهداری، تعمیرات دوره ای یا تعمیرات اساسی هستند، به مشارکت فعال تخصص های چندگانه احتیاج دارند. فناوری های CBM,PHM به دنبال ادغام و تشکیل یک پیوند قوی از گرایش های میان رشته ای علوم مهندسی، کامپیوتر، قابلیت اطمینان، ارتباطات ، مدیریت و غیره بوجود آمدند. در دنیای امروز با پیشرفت علوم رایانه ای، انبوهی از داده ها توسط برنامه های کاربردی مختلف جمع آوری می شوند. پایگاههای داده سیستم های مدیریت نگهداری و تعمیرات (CMMS) داده های زیادی را ذخیره می کنند و با گسترش دانش، پردازش این داده ها مورد توجه قرار گرفته است. کشف دانش مفید در خصوص تشخیص عیوب و پیش عمر تجهیزات از بین این حجم عظیم داده بسیار ضروری می باشد و باید روش یا روشهایی یافت که بتوان با آن از این همه داده که به سادگی از آن نمی توان به نتیجه یا تصمیمی رسید اطلاعاتی سودمند و مختصر بدست آورد. این اطلاعات می توانند در تصمیم گیری مدیرات تاثیر شگرفی داشته باشند. داده کاوی فرآیند کشف الگوها و روابط پنهان موجود بین داده هاست. در این مقاله مدلی هوشمند جهت تشخیص و پیش بینی عیوب با استفاده از داده کاوی ارائه شده است. در نهایت مدلی معرفی شده در یک مطالعه موردی بکار گرفته می شود.

Keywords:

نگهداری و تعمیرات (Maintenance) , مراقیت وضعیت (Condition Monitoring) داده کاوی (Data Mining) , شبکه عصبی موجک (Wavelet Neural Network ) نگهداری وتعمیرات مبتنی بر شرایط (CBM) , مدیریت پیش بینی و سلامت (PHM)

Paper COI Code

This Paper COI Code is IDMC02_155. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/70545/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یوسفی طزرجان، مصطفی و رمضانی، سعید و رنجبر، فاطمه،1387،کاربرد داده کاوی در تشخیص و پیش بینی هوشمند عیوب،2nd Iran Data Mining Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/70545

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support