ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معماری تاثیر مکتب روانشناسی گشتالت در روند طراحی

Year: 1396
COI: CICEAUD01_1082
Language: PersianView: 412
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

معصومه قیمتی - دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل تهران جنوب،
سیدهادی قدوسی فر - گروه معماری، دانشکده معماری، واحد تهران جنوب، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران،

Abstract:

گشتالت را علم روانشناسی شناخت فرم و شکل معنا می کنند که از سال 1920 در بین روان شناسان آلمانی مطرح شد. نظریه گشتالت بیان می کند که مغز انسان برای درک موضوعات پیچیده ای که از اجزای گوناگون تشکیل شده اند، این روش را در پیش می گیرد که تمام اجزاء را در قالب یک موضوع واحد جمع بندی کند و در ابتدا یک درک کلی از آن موضوع حاصل کند. هرچقدر که اجزای این مجموعه وابستگی و ارتباط منطقی تری با یکدیگر داشته باشند، گشتالت آن مجموعه مستحکم تر است و درک پیچیدگی آن نیز با تلاش کمتر و راحتتر صورت می پذیرد. هدف از تحقیق، بررسی این مکتب و تاثیر آن بر روی پیروان آن و به خصوص معماران و طراحان و نحوه طراحی آنها می باشد و اینکه چگونه دیدگاه گشتالت بر روند طراحی معماری تاثیر گذار بوده است. روش تحقیق در این مقاله به صورت توصیفی _ تحلیلی می باشد. و روش گردآوری اطلاعات به صورت کتابخانه ای است. نتیجتا با بررسی مکتب گشتالت در روانشناسی و بیان دیدگاه های مختلف در این رابطه، مقاله در صدد تاثیر این مکتب بر دیدگاه معماران و نحوه طراحی آنها می باشد.

Keywords:

گشتالت، مکتب، علم روانشناسی، روند طراحی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CICEAUD01_1082. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/709774/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قیمتی، معصومه و قدوسی فر، سیدهادی،1396،معماری تاثیر مکتب روانشناسی گشتالت در روند طراحی،International Conference on Contemporary Iran in Civil Engineering , Architecture and Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/709774

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,085
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support