Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تحلیلی اتصالات خمشی فولادی مجهز شده به میراگرهای ویسکوپلاستیک برای کنترل خسارت ناشی از زلزله بر آنها

Year: 1396
COI: ISSS08_004
Language: PersianView: 326
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا سلطان آبادی - کارشناس ارشد مهندسی عمران- سازه، دانشگاه صنعتی اصفهان
فرهاد بهنام فر - عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران- دانشگاه صنعتی اصفهان

Abstract:

در اتصالات صلب قابهای خمشی در هنگام وقوع زلزله های شدید انتظار میرود که وظیفه اتلاف انرژی بر عهده تیرها باشد که همین امر سبب وارد شدن خسارت شدید به این اعضای اصلی سازه خواهد شد و ممکن است بهره برداری مجدد از سازه را با مخاطراتی همراه سازد. در این تحقیق برای کنترل خسارت وارده به اعضای اصلی سازه از میراگر ابداعی ساخته شده از هسته فولادی و لایه لاستیک با میرایی بالا با نام R-SCD استفاده شده است. در سیستم پیشنهادی از یک میراگر ویسکوپلاستیک در وجه تحتانی تیرها و در محل اتصال آن به ستون استفاده میشود . در این سیستم تحت زلزله های خفیف تا متوسط جذب نیروها توسط لایه لاستیک با میرایی بالا انجام میشود و هستههای فولادی تعبیه شده در میراگر کماکان در فاز الاستیک باقی میمانند. تحت زلزلههای شدیدتر هستههای فولادی وارد مدار جذب انرژی شده و با رفتار پلاستیک قادر به افزایش شکل پذیری اتصال و مانع از وارد شدن هرگونه آسیب به اعضای اصلی سازه میشود و پس از آن نیز میتوان به راحتی اقدام به تعمیر و یا تعویض هستههای فولادی بدون هیچگونه وقفه در بهرهبرداری ساختمان نمود. برای بررسی رفتار لرزه ای این میراگر و کسب نتایج مناسب برای پیگربندی آن به تعداد 34 مدل تحلیلی اتصال خمشی مجهز شده به آن و اتصالات خمشی رایج به کمک نرم افزار ABAQUS مورد ارزیابی قرار داده شد . در طی تحقیق به عمل آمده چنانچه بتوان میراگر ابداعی را به خوبی طراحی و در اتصال خمشی از آنها استفاده کرد، در طی زلزله های شدید هیچگونه آسیبی به اعضای اصلی نظیر تیر و ستون وارد نشده و تمامی خسارتها در میراگر همانند یک فیوز متمرکز خواهد شد و با کمترین هزینه و نیروی انسانی و بدون وقفه در بهره برداری از ساختمان میتواناقدام به اصلاح اتصال نمود تا مجددا کارایی اتصال خمشی حفظ گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISSS08_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/736967/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلطان آبادی، رضا و بهنام فر، فرهاد،1396،بررسی تحلیلی اتصالات خمشی فولادی مجهز شده به میراگرهای ویسکوپلاستیک برای کنترل خسارت ناشی از زلزله بر آنها،8th Conference of Steel and Structures،Tehran،https://civilica.com/doc/736967

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,077
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support