ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر عملیات آبخیزداری بر سیلاب واریزه ای در گلابدره دربند با استفاده از مدل هیدرولوژیکی

Year: 1385
COI: REGIONALWATER01_066
Language: PersianView: 1,169
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

روزبه آقامجیدی - کارشناس ارشد سازه های آبی(شرکت مهندسین مشاور حاسب کرجی شیراز
فردین نصیری مقدم - کارشناس ارشد سازه های آبی(شرکت مهندسین مشاور پار آب شیراز

Abstract:

سالانه هزینه های زیادی در حو زهای آبخیز کشور جهت انجام عملیات آبخیزداری به منظور حفظ منابع طبیعی و جلوگیری ا ز خسارات سیل صرف می شود و لازم است بااستفاده از روشهای نوینی نظیر شبیه سازی هیدرولوژیکی اثرات کمی و کیفی عملیات آبخیزداری بر روی سیلاب مشخص می شود. این تحقیق درحوزه گلابدره و در بند صورت گرفته است . ابتدا داده ها و نقشه ها و گزارشهای حوزه مذکور جمع آوری شده و سپس بازدید میدانی از عملیات آبخیزداری انجام می شود .مشخصات و موقعیت انواع سازه ها با استفاده از ابزار (GPS) تعیین می شود. سپس با استفاده از HEC-HMS حوزه مورد نظر واسنجی در شرایط قبل و بعد از آبخیزداری شبیه سازی گردیده است. شبیه سازی برای رگباره ا با دوره بازگشت مختلف ( 2،5،10،25 ) سال انجام می شود. شبیه سازی برای شرایط قبل از آبخیزداری بدون در نظر گرفتن سازه ها و اقدامات آبخیزداری انجام میشود و با نتایج شبیه سازی بعد از آبخیزداری مقایسه می شود. شبیه سازی جریان واریزه ای بر اساس سیلاب واریزهای چها رم مرداد 1364 صورت گرفته که پارامترهای مورد نیاز برای شبیه سازی جریان واریزه ای نظیر غلظت ، حجم رسوبات و نسبت جریان واریزه ای به جریان واریزه ای معمولی از اطلاعات مربوط به آن سیلاب استخراج شده اند و سپس سیلاب مذکور برای شرایط قبل و بعد از عملیات آبخیزداری شبیه سازی می شود و در این شبیه سازی اثرات جریان واریزه ای بر هیدرولیک آبراهه و هیدرولوژی حوزه لحاظ گردیده است و اثر عملیات آبخیزداری بر آن مورد ارزیابی قرار می گیرد. دبی پیک سیلاب ها بر شرایط قبل و بعد از آبخیزداری در دوره بازگشت های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته که این ارزیابی برای سیلاب معمولی و سیلاب واریزه ای بصورت جداگانه انجام می شود . در مجموع نتایج حاصل از ارزیابی عمل آمده اثر عملیات آبخیزداری را در مهار سیلابها بویژه سیلابهای واریزه ای موثر و مفید نشان می دهد .

Keywords:

حفره گلابدره و در بند , عملیات آبخیزداری HEC-HMS , سیلاب

Paper COI Code

This Paper COI Code is REGIONALWATER01_066. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/74540/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آقامجیدی، روزبه و نصیری مقدم، فردین،1385،بررسی اثر عملیات آبخیزداری بر سیلاب واریزه ای در گلابدره دربند با استفاده از مدل هیدرولوژیکی،01st Regional Conference of Water،Behbahan،https://civilica.com/doc/74540

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support