Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جایگاه حقوق زن و سلامت خانواده در فضایل رضوی

سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی و مطالعات اجتماعی ایران
Year: 1397
Publish place:
COI: ESCONF03_109
Language: PersianView: 408
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا فراشبندی - دانشجوی دکتری گروه فلسفه تعلیم و تربیت، واحد اصفهان (خوراسگان)، دانشگاه آزاد اسلامی، اصفهان، ایران
سید محمود مرتضوی هشترودی - استاد سطح عالی حوزه علمیه قم و دبیر علمی انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه
رضا غلامیان - دانشجوی دکتری تخصصی گروه علوم تربیتی، واحد لامرد، دانشگاه آزاد اسلامی، لامرد، ایران
زینب حبیبی دهنه سیری - گروه علوم تربیتی، واحد بوشهر، دانشگاه آزاد اسلامی، بوشهر، ایران

Abstract:

عدالت مهم ترین آرمان و آرزوی بشر از آغاز خلقت تا کنون بوده است. عدالت عرصه های گوناگونی دارد اما در این میان ، عدالت در حقوق متقابل زن و مرد به عنوان دو رکن عالم هستی جایگاهی بس ویژه دارد. زن مظهر جمال خداوند می باشد و در نظام آفرینش مقامی خاص و ویژه دارند که رعایت آن باعث سلامت خانواده و پاریداری خانواده می شود. پژوهشگر در این تحقیق اطلاعات مورد نیاز را از منابع دست دوم از قبیل: شبکه های کامپیوتری ، بانکهای اطلاعاتی و کتب معتبر به روش کتابخانه ای ( اسنادی) بدست آورده . در ابتدا کار با فیش برداری از منابع و مراجع موجود شروع و پس از مطالعات کافی و طبقه بندی اطلاعات بدست آمده در مورد حقوق زن و سلامت خانواده در فضایل رضوی به تجزیه و تحلیل اطلاعات پرداخته و آنها را مورد بررسی و واکاوی قرار دادیم . خانواده هسته ى نخستین تشکیل ساختمان جامعه به شمار مى رود و عواملى چون عشق و محبت و عاطفه را در وجود انسان ها ریشه دار مى نماید . با رعایت موازین ارزشى اسلامى زندگى خانوادگى شکوفا مى گردد و آیین اسلام حقوقى براى اعضاى آن بوجود مى آورد که با مراعات و اجراى آن ، صفا و صمیمیت چون چشمه اى جوشان در خانواده جارى مى گردد . زن در جایگاه خود موجود شایسته ای است زیرا نقش آفرینی زن در عرصه زندگی منحصر به خود است و نمی توان این نقش را انکار یا با چیزی دیگری مقایسه کرد . مساله حقوق زن و سلامت خانواده در فضایل رضوی جایگاه ویژه دارد و به این مساله در سخنان و بیانات خود توجه ویژه ای داشتند که در ادامه به آن می پردازیم .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESCONF03_109. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/766115/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فراشبندی، رضا و مرتضوی هشترودی، سید محمود و غلامیان، رضا و حبیبی دهنه سیری، زینب،1397،جایگاه حقوق زن و سلامت خانواده در فضایل رضوی،سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی و مطالعات اجتماعی ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/766115

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,685
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support