ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برنامه ریزی به منظور توانمندسازی سکونتگاهای غیررسمی ( نمونه موردی محله مهدیه اسلامشهر )

Year: 1397
Publish place:
COI: CAUCONF01_1537
Language: PersianView: 277
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

داود حسن زاده - کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریز شهری دانشگاه تهران
جواد شریف دینی - کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریز شهری دانشگاه تهران
ابراهیم فریدونی - کارشناس ارشد معماری

Abstract:

اسکان غیر رسمی که با عناوین دیگری همچون حاشیه نشینی، زاغه نشینی، کپر نشینی و .... نیز مترادف است، از پیامدهای نامطلوب شهرنشینی در جهان معاصر به ویژه نتیجه صنعتی شدن شتابان و نا برابری های منطقه ای است این پژوهش مبادرت به بررسی اسکان غیر رسمی و علل شکل گیری آن در شهر اسلامشهر، محله مهدیه و سپس راهبرد هایی جهت ساماندهی و توانمند سازی آن ارایه کرده است. فرضیه های پژوهش بر پایه مولفه های اجتماعی، اقتصادی، مدیریتی، خدماتی، کالبدی در راستای این پدیده و ساماندهی و توانمند سازی آن در اسلامشهر بوده است. در این پژوهش از روش های علمی تحقیقی بهره گیری و جهت جمع آوری اطلاعات، پرسشنامه، مصاحبه و بررسی های اسنادی استفاده گردیده است.نتایج تحقیق حاکی از آن است علت شکل گیری این پدیده در اسلامشهر نتیجه مهاجرت بی رویه از یک سو و مسایل و مشکلات اقتصادی و عدم وجود مدیریت واحد و هماهنگ در زمینه مسایل مهاجرتی و اسکان مناسب اولیه از سوی دیگر بوده است.برای بررسی و تحلیل داده های آماری در کنار بررسی های کیفی از نرم افزار SPSS استفاده شده است که شاخص های کالبدی در اولویت اول، شاخص های اجتماعی و اقتصادی در اولویت دوم و شاخص های زیست محیطی در اولویت سوم قرار گرفته است.در این تحقیق به روشنی نشان داد که مدیریت شهری می تواند با عملکرد مطلوب خود، اعتماد مردم را جلب نموده و زمینه های مشارکت فزاینده مردم را فراهم سازد.

Keywords:

اسکان غیر رسمی، حاشیه نشینی، زاغه نشینی، ساماندهی، توانمندسازی ، اسکان غیر رسمی محله مهدیه

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF01_1537. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/776634/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسن زاده، داود و شریف دینی، جواد و فریدونی، ابراهیم،1397،برنامه ریزی به منظور توانمندسازی سکونتگاهای غیررسمی ( نمونه موردی محله مهدیه اسلامشهر )،کنفرانس عمران,معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام،Tabriz،https://civilica.com/doc/776634

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,948
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support