ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه نقش شهرداری ها در مدیریت شهری ایران با سایر کشورها

Year: 1397
COI: CAUCONF01_1581
Language: PersianView: 2,629
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

قادر احمدی - استادیار دانشکده معماری و شهرسازی،دانشگاه ارومیه
نیلوفر پویان - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری،دانشگاه بین الملل قزوین،
سوگند محبوبی - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری،دانشگاه ارومیه،

Abstract:

امروزه مدیریت شهری مسیولیت کنترل و نظارت فعالیت ها، تصمیم گیری ها، سازماندهی و برنامه ریزی در جهت رسیدن به اهداف مورد نظر در محدوده های شهری را بر عهده دارد. شهرداری در کشورهای توسعه یافته با مدیریت شهری مترادف است، این در حالی است که در ایران شهرداری جزیی از مدیریت شهری بوده و هسته اصلی آن محسوب نمیشود. در مقایسه وظایف شهرداری های ایران با برخی کشورهای جهان میتوان گفت که وظایف شهرداری ها در چند دهه اخیر و در سطح کشورهای توسعه یافته روندی فزاینده داشته است. از دلایل آن میتوان به سطح توسعه یافتگی کشورها و استفاده از ظرفیت و مشارکت نهادهای محلی و بخش خصوصی اشاره کرد. از سویی دیگر، دولت ها در کشورهای درحالتوسعه بهویژه ایران، شهرداری ها را به انجام وظایف محدودتری سوق میدهند چرا که در ایران شهرداری ها در محدوده قانونی خود از اختیارات کامل برخوردار نبوده و با دیگر سازمانهای شهری در انجام وظایف خود با ناهماهنگی هایی روبه رو میشوند. همچنین شهرداری ها درزمینه بهره گیری از مشارکت شهروندان و ایجاد درآمد نیز با معضلات جدی روبه رو هستند. بااین وجود، وظایف شهرداری ها در کشورهای توسعه یافته روزبه روز درزمینه های مختلف کالبدی، فرهنگی، اجتماعی و غیره افزایش یافته و با اتکا به منابع درآمدی دولتی و بازوهای مشارکتی محلی و بخش خصوصی به انجام آن میپردازند. درحالیکه شهرداری های ایران دارای وظایف و اختیارات محدود بوده و ازلحاظ وابستگی به درآمدهای مالی به دولت، از سایر کشورها متفاوتتر است. در نتیجه مدیریت شهری در ایران فاقد یکپارچگی سازمانی لازم میباشد که عملکرد نامناسب فضاهای شهری و عدم رضایت شهروندان را به همراه داشته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUCONF01_1581. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/776678/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی، قادر و پویان، نیلوفر و محبوبی، سوگند،1397،مقایسه نقش شهرداری ها در مدیریت شهری ایران با سایر کشورها،Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Planning of the Islamic World،Tabriz،https://civilica.com/doc/776678

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,820
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support