ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

فراتحلیلی بر پژوهش های وقف در شهرهای ایرانی اسلامی

Year: 1397
COI: JR_GAHR-1-1_011
Language: PersianView: 238
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

یعقوب ابدالی - دانشجوی دکتری جارافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه تهران
احمد پوراحمد - عضو هییت علمی دانشگاه تهران
اسحاق خنداق - دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه تهران

Abstract:

وقف شهری، یکی از پدیده های حسنه در شهرهای ایرانی اسلامی است که در تاسیس و تداوم حیات نهادها و مراکز فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تاثیر فراوانی داشته است و توانسته اند در دوره های مختلف تاریخ، منشا حرکت های موثری باشند. این پدیده حسنه در سال های گذشته توجه پژوهشگران شهری را به خود جلب نموده است. تعداد و تنوع مقالات علمی منتشر شده در زمینه وقف در شهرهای ایرانی اسلامی، یکی از نشانه های گرایش محققان به این مفهوم است این مقاله با روش فراتحلیل به بررسی مقالات منتشر شده در مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان منتشر شده از سال 1389 تا سال 1396 پراخته است این تحقیق نشان می دهد که مقالات انتشار یافته در حوزه وقف در شهرهای ایرانی اسلامی بیشتر به صورت کیفی و از طریق تحلیل های مبتنی بر اسناد صورت گرفته اند. براساس نتایج پژوهش حاضر، به طور کلی مطالعات وقف در شهرهای ایرانی اسلامی در کشورمان را می توان در دو دسته کلی جای داد، نخست مطالعات تاثیر وقف بر توسعه و شکل یابی فیزیکی شهرهای ایرانی اسلامی می باشد و دیگری تاثیر وقف بر مولف های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در شهر ایرانی اسلامی است در رویکرد نخست محققان در قالب فرایندی به دنبال تاثیر وقف در توسعه فیزیکی و فضایی ومچنین شکل یابی فضاهای شهری در شهرهای ایرانی اسلامی هستند براین اساس به تجزیه و تحلیل فضای شهرهای ایارنی اسلامی پرداخته اند نتایج بررسی نشان می دهد که دسته اول بیشتر پژوهش ها 60 درصد را به خود اختصاص داده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_GAHR-1-1_011. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/803141/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابدالی، یعقوب و پوراحمد، احمد و خنداق، اسحاق،1397،فراتحلیلی بر پژوهش های وقف در شهرهای ایرانی اسلامی،https://civilica.com/doc/803141

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 67,801
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support