ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تطبیق داده های چاه آزمایی با استفاده از هوش مصنوعی

Year: 1397
COI: NICEC16_613
Language: PersianView: 180
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احسان خامه چی - دانشیار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران، ایران
سینا باسلی زاده - دانشجوی دکتری مهندسی نفت، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران، ایران
مهرداد قاسمی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نفت، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران، ایران
محمد کاشی - کارشناس ارشد مهندسی نفت، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران، ایران

Abstract:

چاه آزمایی روشی ا ست که در آن از داده های فشار-زمان برای بدست آوردن پارامترهای مخزنی مانند تراوایی، ضریب پوسته و ضریب ذخیره دهانه چاه ا ستفاده می شود. در این مقاله شیوه اجرایی تطبیق داده های چاه آزمایی با ا ستفاده از هوش مصنوعی ارائه می شود. دو مدل مخزن مصنوعی که اولی به صورت نامحدود و دومی به صورت مرز بسته گسل محدود در نظر گرفته شده است. از داده های واقعی برای تعریف ویژگی های مدل های ساخته شده استفاده شده است. با تعریف کردن تابع هدفی که از آن برای اجرای ژنتیک الگوریتم استفاده شده است داده های مخزنی تخمین زده می شوند. در حالت اول، تابع هدف از سه پارامتر تراوایی ،ضریب پوسته و ضریب ذخیره دهانه چاه و در حالت دوم تابع هدف علاوه بر این سه مورد، از شعاع خارجی مخزن تشکیل شده است که در هر دو حالت الگوریتم ژنتیک برای تخمین این پارامترها سعی در کمینه کردن تابع هدف دارد. پس از پایان اجرا، تراوایی مخزن با دقت قابل قبولی در مقایسه با مقدار واقعی با استفاده از هوش مصنوعی تخمین زده شد.

Keywords:

چاه آزمایی، تراوایی مخزن، ضریب پوسته مخزن، هوش مصنوعی.

Paper COI Code

This Paper COI Code is NICEC16_613. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/860276/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خامه چی، احسان و باسلی زاده، سینا و قاسمی، مهرداد و کاشی، محمد،1397،تطبیق داده های چاه آزمایی با استفاده از هوش مصنوعی،16th Iranian National Chemical Engineering Congress،Tehran،،،https://civilica.com/doc/860276

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 20,797
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support